Ferie w mieście nie muszą być wcale nudne. Wiele instytucji miejskich organizuje różne warsztaty i zajęcia. Jedną z nich jest Teatr Zagłębia w Sosnowcu.

W pierwszym i drugim tygodniu ferii Teatr Zagłębia w Sosnowcu organizuje warsztaty dla dzieci i młodzieży. Dla uczestników zorganizowano zajęcia dziennikarskie i aktorskie.

– Podczas tych pierwszych będzie można sprawdzić się jako dziennikarz i przeprowadzić własny wywiad z aktorami i pracownikami teatru. Zajęcia przygotowane są z myślą o uczestnikach w wieku 12-18 lat, którzy będą działali przez dwa dni – 29 i 30 stycznia. Prowadzi je edukatorka teatralna Katarzyna Niedurny – wyjaśnia Ewa Koralewski, rzeczniczka sosnowieckiego teatu.

Natomiast podczas zajęć z aktorami Teatru Zagłębia, Agnieszką Bałagą-Okońską i Michałem Bałagą, będzie można spróbować swoich sił w improwizacji i rozwinąć swoje umiejętności aktorskie. Warsztaty odbędą się 5 lutego, w dwóch grupach wiekowych – od 7 do 12 lat i od 12 do 18 lat.

– Zapisywać na zajęcia można się przez Biuro Obsługi Widzów. Ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Koszt zajęć to 5 zł – dodaje Ewa Koralewska.

Przypomnijmy, że na początku lutego (3-4) na deski sosnowieckiego teatru wraca nagradzana „Siódemka” Remigiusza Brzyka. W tym samym miesiącu w na sosnowieckiej scenie wystąpią gościnnie aktorzy z Częstochowy, którzy przyjadą ze swoją fenomenalną sztuką „Mayday”. Przedstawienie to będzie grane trzy razy – 9,10 oraz 11 lutego.

Foto: Maciej Stobierski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here