Farby do włosów to niezwykle użyteczne narzędzie. Za ich pomocą jesteśmy w stanie zupełnie odmienić swój wizerunek w zaledwie parę chwil. Oczywiście przy farbowaniu zakładamy, że będzie to zmiana na plus, niestety nie zawsze tak jest. Farba do włosów może nie wyjść do końca tak jak powinna. W przypadku blondu często możemy otrzymać żółty odcień, którego wolelibyśmy uniknąć. Zastanówmy się więc, czy uniknięcie żółtawych przebłysków jest możliwe przy koloryzacji blond i co trzeba zrobić w tym celu.

Farba do włosów – jak przeprowadzić skuteczną koloryzację?

Farba do włosów może nam pomóc zmienić nasz kolor włosów, a tym samym całą naszą aparycję zaledwie w parę chwil. Jest to niezwykle przydatne narzędzie dla wszystkich pań i panów, którzy chcieliby coś zmienić w swoim wyglądzie. Farbowanie włosów nie jest skomplikowane, ale ma wiele niuansów, które łatwo jest przegapić, zwłaszcza początkującym, którzy dopiero odkrywają bogaty świat produktów i zabiegów koloryzujących.

Ryzykiem jest chociażby to, że wybrana przez nas farba do włosów okaże się inna niż spodziewamy się po jej etykiecie. Nie musi być to zupełnie inny kolor – czasami zwykła różnica w odcieniu lub temperaturze barwy może negatywnie wpłynąć na nasz wygląd. W przypadku blondu są to charakterystyczne żółte przebłyski. Jak możemy się ich pozbyć?

Farba do włosów blond a żółty odcień – jak go uniknąć?

Zanim zastanowimy się, w jaki sposób pozbyć się żółtego odcienia z włosów, koniecznie należy zwrócić uwagę na jedną rzecz – lepiej jest zapobiegać, niż leczyć i dotyczy to właściwie wszystkich dziedzin naszego życia, w tym farbowania włosów. Najlepiej jest w ogóle nie dopuścić do sytuacji, gdzie żółty odcień się pojawi. W tym celu postarajmy się sięgać po renomowane farby sprawdzonych producentów, takich jak Garnier. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że kolor, który znajdzie się na naszych włosach, nie będzie odbiegał od tego, co mogliśmy znaleźć na jego opakowaniu.

Nawet najlepsza marka to nie wszystko, kiedy wybieramy produkty do koloryzacji. Kolejna ważna sprawa to jej odcień. Żółte przebłyski i refleksy na włosach pojawiają się zazwyczaj wtedy, kiedy koloryzacja została wykonana farbą o ciepłym odcieniu. Wybór zimniejszej barwy farby ograniczy ten problem i sprawi, że nasza fryzura będzie miała piękny i jednolity kolor. Blond i żółty odcień – jak się go pozbyć?

Kiedy na naszych włosach już znalazła się farba, której odcień wydaje nam się mało estetyczny, mamy kilka wyjść. Pierwszym z nich jest dekoloryzacja, która zawsze będzie ratunkiem dla osób, którym nie do końca wyszły eksperymenty z włosami. Nie pozostaje ona jednak bez wpływu na nasze włosy. Dekoloryzacja to mocno inwazyjny zabieg na włosach, warto więc po nią sięgnąć jedynie w ostateczności.

Bardzo dobrym rozwiązaniem na żółte przebłyski są także specjalnie dedykowane produkty, które mają za zadanie zniwelować ten efekt. Mogą to być płukanki lub szampony przeznaczone dla jasnych i platynowych włosów. Powinny one znacznie ochłodzić barwę włosów, co sprawi, że żółte przebłyski już nie powrócą.