Sosnowiec od lat walczy z dzikimi wysypiskami. Niestety jest ich coraz więcej. Tylko w tym roku zebrano już niemal 700 ton odpadów.

– Śmieci są wszędzie – przy drogach w rowach, w lasach, na łąkach, za garażami. Sterty opon, odpadów komunalnych, izolacje z upalonych kabli. Skala jest gigantyczna, a ilość produkowanych śmieci astronomiczna – przyznają pracownicy Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Sosnowcu.

☀️Dzień dobry

🔵Dziś trochę danych, które powodują nasz wielki smutek 😞

🔴Od wielu lat pracownicy MZUK toczą walkę z…

Opublikowany przez MZUK Sosnowiec Piątek, 24 kwietnia 2020

Miasto od lat walczy z dzikimi wysypiskami śmieci, które stały się dużym i kosztownym problemem. W 2019 roku MZUK zebrał 520 ton odpadów zmieszanych. W tym roku jest to już prawie 700 ton odpadów, z czego około 170 ton tylko z jednej lokalizacji na ulicy Mikołajczyka. Na utylizację odpadów miasto przeznaczyło już pół miliona złotych.

Ile można!? Znalezione zostało kolejne duże dzikie wysypisko. Tym razem w lesie na granicy Ostrów Górniczych i Sławkowa….

Opublikowany przez Łukasz Krawiec – Radny Rady Miasta Sosnowca Niedziela, 26 kwietnia 2020

24 KOMENTARZE

 1. I tego Chęciński nie doniósł do prokuratury, tylko Pocztę Polską??? Za ulżenie doli mieszkańców nikt w PO by go nie poklepał, a za donos na Pocztę i w TVN i w PO biją mu brawa.

  • Rozwalił totalnie Straż Miejską to efekty widać. Teraz Straż ma robić mandatami na kierowców wyniki finansowe, pochwalił takie działania w artykule na temat problemów w Straży.

  • Jak tobie anonimie, nie przeszkadza rozdawanie wrażliwych danych i organizowanie wyborów na podstawie napisanej na kolanie ustawy (jeszcze nawet nie zatwierdzonej) to okej. Ale nie każdy jest fanatykiem emeryta-kawalera z kotem zamiast baby, który nie ma zielonego pojęcia o zwykłym życiu.

   • Przecież już jest uchwalona ustawa o głosowaniu listownym dla osób powyżej 60 roku życia i objętych kwarantanną, takie prawo już obowiązuje, wszyscy o tym wiedzą tylko ty i Chęciński nie??? Tak obawiasz się o swoje dane, a Ukraińcowi zatrudnionemu jako kurier w prywatnej firmie, bez mrugnięcia okiem okazujesz dowód z wszystkimi danymi odbierając przesyłkę. Nienawiść zalewa ci oczy!

    • Nikomu nigdy nie pokaxywalem żadnego dowodu przy odbiorze paczki w domu, teraz czy wcześniej.
     Nienawiść i pogardę dla Polaków to ma emeryt-stary kawaler. Robi co chce i kiedy chce. Bez żadnego trybu. Otwórz oczy.

     • Ten jest starym kawalerem z kotem, a Biedroń dokładnie w tej samej sytuacj jest nowoczesnym singlem kochającym zwierzaczki? A na poczcie też nie okazywałeś dowodu osobistego? Na tej samej poczcie. Widzisz jaki z ciebie matoł zaślepiony nienawiścią sianą przez folksdojczy i ich media???

     • Pisałeś matole tylko o ukraińskim kurierze, teraz matole piszesz o poczcie polskiej. Tak okazywalem ale nie zostawiłem numeru pesel w okienku, matole.
      Tyle w temacie bo dłuższa dyskusja z Tobą nie ma seansu. Oglądaj tvpis, słuchaj radyja i głosuj na jedyną słuszną partię. Amen.

 2. Apropopo!
  Może by tak na Wygodzie śmieci zebrać z podziurawionych, przepełnionych worków naokoło zbiorników?

  PS
  Czy nie lepiej by było duże pojemniki na parkingu? Chyba da się nauczyć, że odnosimy o wrzucamy posegregowane?

 3. Cóż, czas zainwestować w fotopułapki, plus ekopatrole (wolontariusze się na pewno zgłoszą).
  Warto też czasami przegrzebać śmieci, by znaleźć np listy itd itp z adresem, tego kto podrzuca i wtedy dowalić maksymalną karę jaką się da.

  Apropo bezczelności warsztatów samochodowych, sytuacja miala miejsce w Gliwicach. Drogowcy na poboczu ustawili sobie kontener z solą… i jak już był w połowie pusty, jakiś debil nawrzucał tam plastików z samochodów oraz przetwory domowe…

 4. Gdybym widział na gorącym uczynku jak ktoś wyrzuca tak śmieci to zaraz wyciągam telefon i kręcimy filmik z dowodami dla policji. Popieram pomysł z fotopułapkami, przynajmniej kilka, w miejscach które były wielokrotnie sprzątane i znowu są tam śmieci i co jakiś czas przenosi je w różne miejsca.
  Na granicy Środuli i Pogoni nad Czarną Przemszą jest teren dawnych ogródków działkowych. Często były tam góry śmieci, głównie odpadów budowlanych. Teraz widzę tylko jeden stos takich śmieci. Co pomogło? Zablokowanie dojazdu do tego miejsca samochodem poprzez ustawienie betonowych barier. Nikt nie będzie nosił gruzu w wiaderku, wiele tych dzikich wysypisk to szybki podjazd samochodem, opróżnienie paki auta i ewakuacja.

 5. Za 3 lata taki brud będzie w całym mieście. To efekt nieudolnych rządów chęcińskiego, system poprzedniej ekipy rozwalił w pył, ograniczył środki, zniszczył straż i już mamy efekt. Przykład zaniedbania mieliśmy już w zeszłym roku gdy trawy i chwasty zarosły parki i skrzyżowania, były to już symptomy nieudolności rządzącego, ale stadion będzie.

 6. Za gospodarowanie odpadami odpowiada Gmina Sosnowiec na swoim terenie. Pogłówne wzrosło skokowo z 11 na 17 złotych od mieszkańca zatem skąd ten bałagan? Czyżby to ma związek z tym że Pan Prezydent Chęciński ciągle zajmuje się nie tym do czego został przez mieszkańców wybrany?

 7. Kłamstwo!
  Her Presidento ogłosił wygraną bitwę ze śmieciami na początku swojej kadencji, więc to co powyżej to fotomontaż i teorie spiskowe!

  A tak poważnie: sam zgłaszałem wielokrotnie i pisałem o śmietnisku od działek po basen na Niwce / Dańdówce i pies z kulawą nogą na to nie zareagował, śmietnik jest w każdym lesie i skwerze i to bynajmniej nie dzikie wysypiska są najbardziej popularne, czy nawyki działkowców, by upiększać przyrodę swoimi odpadami, ale obyczaje mieszkańców, by to co już przestało im być potrzebne walnąć byle gdzie…
  Sterty butelek, opakowań po wszelakich frykasach dodają prestiżu okolicom zielonym… niczym budowany stadion.
  MZUK powinien ciut głębiej zajrzeć od Wojska Polskiego: przy działkach to się dzieją ciekawe rzeczy!

  …nic to: za to przy Wojska Polskiego mamy zajefajną ścieżkę rowerową… jakby wcześniej nikt bez tej linii nie wiedział, że można na chodniku pamiętającym komunę używać roweru… a że w lesie syf: nic nie stoi na przeszkodzie, by władze wydały lokalny zakaz wstępu na tereny zielone w trosce o nasze zdrowie… psychiczne

  Swoją drogą te sterty odpadów grożą „ciekawszą” epidemią niż ta co jej doświadczamy obecnie…

 8. Oczywiście zajmuje się głównie pijarem i polityką a w wolnych chwilach obsadzaniem rodziny i swojaków na dobrze płatnych posadach no i oczywiście wspomaganiem kibolstwa któremu daje setki milionów a oni robią zrzutkę na waciki dla szpitala. ŻENADA!!!!

 9. Ludzie litości.
  Wcześniej to tego syfu nie było? Wszystkiemu winien Chęciński (to nie jest mój idol)?
  To on nie WY popierdziela po całym mieście i rozrzuca śmieci, rękawiczki i maski?
  Przejrzyj się jeden z drugim w lustrze i powiedz, ze jesteś bez winy. Śmieci same się nie wyrzucają na dzikie wysypiska. Jak nie zmieni się mentalność buraka to żadna władza nie jest w stanie tego dopilnować bez względu na swą orientację. Najpierw nadajecie na Straż Miejską, że tylko się wożą autkami a teraz, że nie chodzą za każdym mieszkańcem i go pinują (ja nie życzę sobie takiej inwigilacji).
  Moim zdaniem jak sami nie zaczniemy myśleć co robimy i jak niszczymy nasze otoczenie, to żadna władza nic nie zmieni.
  Do wiadomości młodych, kiedyś milicyjna pała czyniła cuda i nie trzeba było mandatów i pisania „elaboratów o śmieciowych pierdołach”.

 10. Z tego wynika że im więcej płacimy w mieście jest większy bałagan.
  Wybraliśmy na prezydenta Pana Chęcińskiego więc mamy to co chcieliśmy.
  Wzrost pogłównego o ok50% nic tu nie dał.
  Do zarządzania Gminą potrzebny jest praktyk a nie polityk.

 11. Kamil Cyprian Norwid pisał – trzeba umieć różnić się pięknie i mocno.
  Zatem ubliżając innemu czynisz to sobie!
  A co do niektórych wpisów to są typowe zachowania desperatów bez jakichkolwiek argumentów.
  Za porządek odpadowy w Gminie odpowiada prawnie jej gospodarz i nie ma żadnego znaczenia robienia z tego bagna politycznego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here