Sosnowiec rozważa możliwość 85 proc. dofinansowania do odnawialnych źródeł energii dla domów jednorodzinnych na terenie miasta.

Gmina Sosnowiec rozważa  możliwość  przystąpienia do konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Chodzi o ewentualne dofinansowanie instalacji w tym: solarnej do podgrzewania wody użytkowej, instalacji fotowoltaicznej do wytwarzania energii elektrycznej oraz instalacji kotła na biomasę (pellet)i  instalacji pompy ciepła.

– Zainteresowanie i wyrażenie opinii przez mieszkańców w formie ankiety jest niezbędne aby oszacować potrzeby występujące w naszym mieście – podkreśla Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu.

Osoby zainteresowane montażem solarów do podgrzewania wody użytkowej, instalacji fotowoltaicznej do wytwarzania energii elektrycznej, kotła na biomasę (pellet) lub/oraz pompy ciepła do 17 stycznia mogą składać ankiety dotyczące swoich preferencji.

Ankiety można wypełnić elektronicznie i przesłać je na adres wfz.fundusze@um.sosnowiec.pl.  Można również pobrać, wypełnić i wydrukować ankietę i dostarczyć ją do Urzędu Miejskiego do Biura Obsługi Interesantów na Alei Zwycięstwa 20, do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska na ulicy Mościckiego 14 (I piętro) lub do Centrum Informacji Miejskiej na ulicy Warszawskiej 3 (tzw. Patelnia).

We wskazanych powyżej lokalizacjach będzie można również otrzymać ankietę w formie papierowej.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here