Piłkarze Zagłębia kolejny tydzień indywidualnie pracują w domach nad swoją formą. Sosnowiczanie realizują rozpiski treningowe przygotowane przez trenera Dariusza Dudka i jego sztab trenerski.

W obecnej sytuacji nikt nie wie, kiedy rozgrywki Fortuna 1 Ligi będą wznowione i czy w ogóle będą wznowione. Piłkarze zarówno Zagłębia, jak i innych drużyn, ćwiczą w domach i czekają na decyzje Pierwszej Ligi Piłkarskiej, stowarzyszenia skupiającego kluby Fortuna 1 Ligi.

W piątek, 3 kwietnia, odbyła się wideokonferencja z udziałem prezesów wszystkich klubów, którą poprowadził Marcin Janicki, prezes PLP. – Na razie, nie ma konkretnych ustaleń, niemniej władze ligi, po konsultacji z klubami, mają swoje propozycje na ewentualne dokończenie rozgrywek. Wszystko jednak zależy od rozwoju sytuacji w kraju i decyzji władz państwowych oraz samorządowych – wyjaśnia Jerzy Mucha, rzecznik prasowy Zagłębia Sosnowiec.

Niektórzy zawodnicy Zagłębia ćwiczą nie tylko w domu, ale także przyjeżdżają na Stadion Ludowy i trenują indywidualnie na bocznym boisku z piłką. – Oczywiście robią to z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, w pojedynkę lub w duecie z kolegą z zespołu – podkreśla Jerzy Mucha.