Dni Dąbrowy Górniczej to najbardziej oczekiwana miejska impreza plenerowa. Trzy dni znakomitej zabawy i niepowtarzalnej atmosfery. Kogo w tym roku usłyszymy?

Tegoroczne Dni Dąbrowy Górniczej, które odbędą się w ostatni majowy weekend (24-26) zapowiadają się ekscytująco. Będą to trzy dni pełne muzycznych emocji. Będzie się działo.

Dni Dąbrowy Górniczej ponownie zagoszczą na dwóch scenach. W Parku Hallera oraz w Fabryce Pełnej Życia. W tym drugim miejscu zabrzmią dźwięki głównie z rodziny hip-hopu i rapu. 24 maja zagrają m.in. wrocławski zespół Foliba, który zaprezentuje afrykańskie rytmy grane na takich instrumentach, jak djembe, shekere czy korę. Następnie wystąpi katowicka grupa Pokahontaz, a po nich elektroniczna grupa Xxanaxx. Wieczór zakończy Wojciech Mazolewski. Dzień później Fabrykę Pełną Życia przejmą raperzy – Sarius, Grubson i O.S.T.R.

Dąbrowa Górnicza, jak od wielu lat, świętować będzie również w parku Hallera. 25 i 26 maja zagrają tam Sojka Band, Marcin Łazarski, Ania Rusowicz i charyzmatyczna Agnieszka Chylińska. Nie zabraknie też lokalnych akcentów, czyli występów Miejskiej Orkiestry Dętej, Sojka Band oraz przeglądu piosenki „Dotyk Dźwięku”. Muzyczne urodziny dębowego miasta zakończy Rock Symfonia (Kasia Moś, Wojtek Cugowski, Michał Gasz, Małgorzata Ostrowska).

Dni Dąbrowy Górniczej 2019

Fabryka Pełna Życia

Piątek (24 maja)

Foliba Koncert

Pokahontaz

Xxanaxx

Mazolewski

Sobota (25 maja)

Sarius

Grubson

O.S.T.R.

Park Hallera

Sobota (25 maja)

Sojka Band

Marcin Łazarski

Ania Rusowicz

Agnieszka Chylińska

Niedziela (26 maja)

Miejska Orkiestra Dęta

Dotyk Dźwięku

RockSymfonia