We wtorek, 20 czerwca seniorzy z Dąbrowy Górniczej przejmą klucze do miasta. Tego dnia ruszają bowiem dąbrowskie Senioralia. Co się będzie działo?

Dąbrowscy seniorzy już po raz drugi będą obchodzić swoje święto. Wtorek, 20 czerwca wypełniony będzie wydarzeniami edukacyjnymi, prozdrowotnymi, sportowymi i kulturalnymi dla starszych mieszkańców.

Tegoroczne świętowanie rozpocznie się od symbolicznego przekazania seniorom kluczy do miasta przez dąbrowskich decydentów.

– Od godziny 13.30 planowany jest piknik integracyjny w Parku Hallera, który potrwa do godziny 18.00. W parku stanie scena i zostaną wydzielone liczne strefy aktywności: sportowa, zdrowia i urody, twórczości i kultury, informacyjno-edukacyjna oraz juniorów. W alejkach parkowych będzie można znaleźć wiele stoisk z ciekawymi atrakcjami i licznymi warsztatami – informuje Iwona Kiernożycka, koordynator projektu.

W ramach wydarzenia odbędą się także bezpłatne badania lekarskie. Przy stoisku będzie czekał wykwalifikowany personel, który udzieli informacji na nurtujące problemy zdrowotne. Seniorzy mogą liczyć również na spotkanie z dietetykiem i innymi specjalistami.

– W strefie informacyjno-edukacyjnej będzie można uzyskać wiele ważnych informacji. Swoje stoiska wystawią instytucje miejskie działające na rzecz seniorów: DDPS Senior- Wigor, Biblioteka Miejska, PTTK. Strefa twórczości i kultury proponuje różne warsztaty rękodzieła, wspólne malowanie z seniorami oraz prezentację twórczości artystycznej starszych mieszkańców miasta – dodaje Iwona Kiernożycka.

Organizatorzy zaplanowali również konkurs nordic walking z nagrodami dla zwycięzców, naukę chodzenia z kijkami, warsztaty ruchowe, zajęcia rozciągające z instruktorem, krótki kurs samoobrony z prezentacją i nauką chwytów samoobrony dla zainteresowanych, konkurs gry w szachy i kręgle z nagrodami, oraz warsztaty taneczne.

Znajdzie się również coś ciekawego dla seniorek, m.in.: stoiska i warsztaty kosmetyczne, fryzjerskie, pokaz makijażu, malowania paznokci a także porady stylisty.

Warto dodać, że tego dnia również na dzieci czeka wiele atrakcji, zabaw ruchowych, gier i konkursów z nagrodami. Wszyscy juniorzy stworzą razem pamiątkowy obraz, przy którego tworzeniu będą mogły pomóc babcie i dziadkowie.

Zwieńczeniem obchodów Dnia Seniora 2017 będzie bal w Nemo Wodny Świat. Jak informują organizatorzy przewidziano opłatę w wysokości 20 zł od osoby. Seniorzy będą bawić się przy muzyce swojego pokolenia. Zabawę poprowadzi najstarsza DJ w Polsce – Wika.

Pomysłodawcą oraz inicjatorem Dnia Seniora jest Rada Seniorów Miasta Dąbrowa Górnicza. Organizatorem wydarzeń jest Stowarzyszenie „Razem w Przyszłość”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here