Nowoczesna biblioteka w Dąbrowie Górniczej w Strzemieszycach jest już prawie gotowa. Obiekt ma pełnić funkcję lokalnego centrum kultury.

Filia nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej w Strzemieszycach zmienia się nie do poznania. Przebudowa obiektu rozpoczęła się w ubiegłym roku i miała potrwać do końca czerwca. Obecnie trwają jednak prace wykończeniowe we wnętrzach oraz na zewnątrz. Miasto planuje zakończyć inwestycję do 31 sierpnia.

– Obecnie trwają jeszcze roboty wykończeniowe w budynkach oraz zagospodarowujące teren wokół. Wartość całego przedsięwzięcia, które powinno zakończyć się ostatniego sierpnia tego roku, to 7,5 mln zł – mówi Lucyna Stępniewska z biura prasowego UM w Dąbrowie Górniczej.

Cały kompleks składa się z trzech segmentów, wykonanych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, w pełni klimatyzowanych i przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wyróżnia się nowoczesną architekturą, łączącą trzy style elewacji – tradycyjnej cegły, szkła z betonem oraz cortenu.

Inwestycja kosztowała miasto 7,5 mln zł. Za realizację przebudowy strzemieszyckiej biblioteki odpowiada firma PRB A. Piaskowski i Spółka.