Muzyka potrafi obudzić w nas pokłady młodości, posiada zdolność do przywracania starych i tworzenia nowych wspomnień. Dlatego powstał cykl koncertów „Dąbrowa łączy pokolenia”.

Projekt „Dąbrowa łączy pokolenia” skierowany jest do wszystkich mieszkańców miasta, ale ze szczególnym wyróżnieniem seniorów, którzy będą mieli możliwość zaproszenia na koncert dzieci i wnuki. Stanie się tak, dzięki specjalnej cenie biletu, która dla seniora wynosi jedynie 5 zł i dodatkowe 5 zł, jeśli zdecyduje się iść z osobą towarzyszącą.

Pierwszą okazją do tego będzie recital „Mój ulubiony Młynarski” w wykonaniu Piotra Machalicy 28 czerwca o 18:00. Będzie to koncert składający się wyłącznie z utworów, które wyszły spod pióra Piotra Machalicy. Są to piosenki zarówno autorskie, jak i znakomite przekłady, które stały się ważną częścią polskiej kultury.

„Mój Ulubiony Młynarski” to koncert na głos, dwie gitary, trąbkę, instrumenty perkusyjne, a nawet akordeon. W programie m.in. „Jeszcze w zielone gramy”, „Tango desperado”, „Nie ma jak u mamy”, „Bynajmniej”, „Moje ulubione drzewo”, „Najpiękniejszy list miłosny”, „Idź swoją drogą”, czy „Blue Tango”.

Koncerty mają być okazją do tego, by osoby należące do różnych pokoleń wspólnie spędzały czas.Sprzyjać temu ma cena biletów, które może zakupić senior (osoba powyżej 60. roku życia, za okazaniem dokumentu tożsamości).