Na zdobycie dobrego wykształcenia, a co za tym idzie – wymarzonej pracy nigdy nie jest za późno. Szkoła Żak daje możliwość podniesienia poziomu wykształcenia w krótkim czasie. Trwa letnia rekrutacja do Żak-a.

Szkołą Żak to bezpłatna, zaoczna szkoła dla dorosłych, w której kształcą się fachowcy dziewięćdziesięciu różnych specjalności. Można szybko zdobyć kwalifikacje w wymarzonym zawodzie, zrealizować swoje pasje i znaleźć zatrudnienie, które będzie przyjemnością. ŻAK rekrutuje również do Liceum Ogólnokształcącego. Osoby po Szkole Zawodowej zrobią tam Liceum w dwa lata.

Centrum Nauki i Biznesu ŻAK - fot. mat. pras.
Centrum Nauki i Biznesu ŻAK – fot. mat. pras.

Rekrutacja trwa do 31 października. W Szkole Żak, zapisując się na dowolny, bezpłatny kierunek, uczniowie otrzymują legitymację: uprawniającą do zniżek (komunikacja, usługi), pozwalającą pobierać świadczenia rodzinne, zwalniającą pracodawcę z opłacania składek ZUS za Twoją pracę na umowie zleceniu.

Jak to działa?

Zajęcia w szkole policealnej prowadzone są zaocznie, więc odbywają się tylko w weekendy. Słuchacz wybiera ulubioną specjalność według swoich zainteresowań. Jedyny warunek to ukończenie dowolnej szkoły średniej, matura nie jest wymagana. Kończąc naukę w Liceum Ogólnokształcącym ŻAK można przystąpić do egzaminu maturalnego. Po zdanej maturze, słuchacze otrzymują świadectwo dojrzałości. Co ważne – zupełnie bezpłatnie. Uczniowie którzy chcą się uczyć dalej po ukończeniu zasadniczej szkoły zawodowej, zaczynają naukę od trzeciego semestru w Liceum Ogólnokształcącym. Zdobycie średniego wykształcenia zajmuje tylko dwa lata. Absolwenci szkoły podstawowej rozpoczynają naukę od semestru pierwszego. Natomiast, aby ukończyć liceum potrzebują trzech lat.

Centrum Nauki i Biznesu ŻAK - fot. mat. pras.
Centrum Nauki i Biznesu ŻAK – fot. mat. pras.

Co wybrać?

Osoby, które wybierają w ŻAKU kształcenie na kierunku „technik usług kosmetycznych”, chcą nie tylko lepiej zadbać o własny wygląd, ale także myślą o rozpoczęciu w przyszłości własnej praktyki w zawodzie. Oprócz makijażu, na zajęciach można poznać podstawy anatomii i dermatologii, kosmetykę pielęgnacyjną i upiększającą, sekrety zabiegów dłoni, stóp i ciała. Absolwentki i absolwenci szkoły kosmetycznej w ŻAKU znajdują pracę w salonach kosmetycznych, studiach stylizacji i wizażu czy salonach odnowy biologicznej. Ludzie, którzy myślą o założeniu własnej firmy, chcą być samodzielni i znać sposób na to jak poradzić sobie w biznesie. Zapisują się w ŻAKU na kierunek „technik rachunkowości” oraz „technik BHP”. Zdobywają tu nie tylko wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, ale również rachunkowości czy języka obcego w biznesie itp. Po Szkole Policealnej można założyć własną firmę, ale też podjąć pracę w biurze rachunkowym, księgowym, a także w urzędach.

Poznaj bogatą ofertę edukacyjną. Tu znajdziesz takie kierunki jak: technik administracji, opiekun medyczny (hit lato 2018!), florystyka, rejestratorka medyczna, dekorator wnętrz, wizażystka/stylistka, terapeuta ds. uzależnień, konsultant ds. żywienia, trener personalny, technik Informatyk.

Jak zacząć tę edukacyjną przygodę?

Aby rozpocząć naukę w Żaku należy wypełnić formularz online i wysłać go przez Internet. W następnym kroku wystarczy przynieść świadectwo ukończenia szkoły średniej i rozpocząć naukę w trybie zaocznym (co drugi weekend). Rekrutacja trwa do 31 października. Nauka jest całkowicie darmowa.

Centrum Nauki i Biznesu ŻAK - fot. mat. pras.
Centrum Nauki i Biznesu ŻAK – fot. mat. pras.

Centrum Nauki i Biznesu Żak znajduje się w Będzinie (ul. Modrzejowska 99), Dąbrowie Górniczej (Ul. Juliusza Bandrowskiego-Kadena 3A) oraz Sosnowcu (ul. Warszawska 1).