Sosnowieccy policjanci już kilka godzin po zdarzeniu ustalili i zatrzymali sprawcę brutalnego rozboju na 90-letniej kobiecie. 40-letni sprawca napadł na nią w centrum miasta i ukradł jej dopiero co wypłacone pieniądze.

Jak wynika z ustaleń policjantów, 90-letnia kobieta już przy bankomacie zauważyła, że obserwuje ją jakiś mężczyzna, który później zaczął za nią iść. Chwilę później, w centrum ruchliwego osiedla przy ulicy Kilińskiego mężczyzna podbiegł do niej, pchnął ją na trawnik, a następnie siłą zmusił do oddania pieniędzy.

Jego łupem padło 1000 złotych. Zaraz po tym zbiegł. 90-latka zgłosiła zdarzenie na policji. Kryminalni natychmiast podjęli czynności, w wyniku których już kilka godzin później ustalili i zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 40-letni mężczyzna, karany w przeszłości za różne przestępstwa.

Policjanci odzyskali część zrabowanych przez niego pieniędzy. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. 40-latek usłyszał już zarzuty dokonania rozboju, a prokurator zdecydował o objęciu go policyjnym dozorem. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.