11 marca w Kopalni Kultury w Czeladzi odbędzie się konferencja „Zmiana stylu życia osób w wieku aktywności zawodowej szansą do walki z chorobami cywilizacyjnymi, jakimi są otyłość i cukrzyca w XXI wieku”.

W poniedziałek, 11 marca, w Kopalni Kultury w Czeladzi odbędzie się konferencja, na której będą rozmawiać o otyłości i cukrzycy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny (początek o godz. 10.00).

Zaplanowano m.in. wykłady, spotkania z diabetologiem, dietetyczką, psychologiem i rehabilitantką. Uczestnicy poznają również nowe metody na pozbycie się otyłości. Będzie można dowiedzieć się więcej na temat specjalnego programu realizowanego przez firmy Telecare oraz EMI-MED. Organizowane będą bezpłatne badania, dzięki którym dowiemy się czy jesteśmy w grupie ryzyka, jeśli chodzi o cukrzycę i otyłość.

To jednak nie wszystko. Osoby, u których stwierdzona zostanie nadwaga lub otyłość, zostaną zakwalifikowane do kolejnego etapu programu. Dzięki temu mogą liczyć na bezpłatne konsultacje z dietetykiem, fizjoterapeutą oraz psychologiem. Program jest sfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejskiego Funduszu Społecznego). Potrwa do 2021 roku.