W środę, 18 października, czekają nas siatkarskie derby. MKS Będzin zagra w Katowicach z GieKSą.

W ubiegłym sezonie MKS Będzin dwukrotnie ograł GKS Katowice, wygrywając 3:1 i 3:0. W środę w Katowicach-Szopienicach oba zespoły spotkają się po raz trzeci w historii PlusLigi. Kto tym razem okaże się lepszy?

– Myślę, że GKS to wymagający zespół, mocniejszy niż w poprzednim sezonie. Na pewno jest „głodny” zwycięstw. Liczę na świetne widowisko i – oczywiście – nasze zwycięstwo – mówi Jakub Peszko, przyjmujący zespołu z Będzina.

Po czterech rozegranych meczach, siatkarze z Będzina z dorobkiem pięciu punktów plasują się na dziesiątym miejscu w tabeli. Katowiczanie mają o jeden punkt więcej i zajmują miejsce szóste.

Trener MKS-u wierzy w swój zespół

Będzinianie mają świetną serię – mają za sobą dwa wygrane z rzędu pojedynki. Czy w środę dopiszą kolejne? – Ja wierzę w swój zespół, z każdym meczem gramy coraz lepiej i jesteśmy w stanie wygrać w Katowicach, choć spodziewam się bardzo trudnego spotkania – podkreśla trener Stelio DeRocco.

Napędzeni ostatnim zwycięstwem

Katowiczanie po dwóch porażkach, pokonali ostatnio Trefl Gdańsk 3:0. – Po dwóch porażkach potrzebowaliśmy tego jak tlenu. Myślę, że to nas napędzi. Robimy dalej swoje i chcemy w tym sezonie zrobić fajny wynik – mówił po meczu Marcin Komenda, rozgrywający drużyny z Górnego Śląska.

Pojedynek Ukraińca z Brazylijczykiem

Środowy pojedynek to także konfrontacja najlepiej atakujących – Serhija Kapelusa i Rafaela Araujo. Przyjmujący GKS-u zapisał już na swoim koncie 50 „oczek”. Z kolei brazylijski atakujący MKS-u zdobył już 78 punktów.

Trenują na terenie rywala

We wtorek drużyna z królewskiego miasta będzie przygotowywać się do meczu w szopienickiej hali. – Chcemy oswoić się z halą naszego rywala. Skuteczna zagrywka w specyficznym obiekcie może być kluczem do sukcesu – podkreśla kanadyjski szkoleniowiec MKS-u.

Początek siatkarskich derbów o godz. 17.00.

Kadra GKS-u:

Rozgrywający: Marcin Fijałek, Marcin Komenda.
Atakujący: Dominik Witczak (kapitan), Karol Butryn.
Środkowi: Bartłomiej Krulicki, Tomasz Kalembka, Paweł Pietraszko, Emanuel Kohut (Słowacja).
Przyjmujący: Serhiy Kapelus (Ukraina), Kacper Stelmach, Rafał Sobański, Gonzalo Quiroga (Argentyna).
Libero: Adrian Stańczak, Bartosz Mariański.

Kadra MKS-u:

Rozgrywający: Łukasz Kozub, Jonah Seif (USA).
Atakujący: Rafael Araujo (Brazylia), Rafał Faryna.
Środkowi: Artur Ratajczak (kapitan), Bartłomiej Grzechnik, Dawid Woch, Mateusz Kowalski, Mateusz Przybyła.
Przyjmujący: Marcin Waliński, Zlatan Jordanow (Bułgaria), Matej Kok (Słowenia), Jakub Peszko.
Libero: Michał Potera, Szymon Gregorowicz.

Sędziowie: Piotr Król i Marek Lagierski.