Wielkimi krokami zbliża się impreza sylwestrowa przed Urzędem Miejskim w Sosnowcu. O bezpieczny powrót uczestników wydarzenia zadba PKM Sosnowiec.

31 grudnia na mieszkańców Sosnowca czekać będzie sylwestrowa zabawa przed urzędem. Jak co roku, włodarze miasta wspólnie z mieszkańcami pożegnają stary i przywitają nowy rok.

Po zabawie, specjalnie podstawione autobusy wyjadą na czterech liniach, aby mieszkańcy mogli dotrzeć do domów. Autobusy będą oczekiwać na pasażerów od godz. 2:00 na dworcu autobusowym przy ulicy Mościckiego. Odjazd autobusów 1 stycznia o godzinie 2:10.

Pasażerowie będą mogli skorzystać z czterech linii. Pierwsza z nich pojedzie na trasie Sosnowiec Urząd Miasta – Osiedle Bór Pętla, przez ul. Małachowskiego, 1 Maja, Gen. Andersa, Wojska Polskiego, Watta, Mikołajczyka, Powstańców, Tuwima i Długą.

Druga z tras kursować będzie do przystanku Zagórze Zajezdnia przez Klimontów, przez ul. Wawel, ul. Kombajnistów, ul. Majora Dobrzańskiego, ul. Wileńską, ul. Maczkowską, ul. Krakowską oraz ul. Główną.

Kolejna linia prowadzić będzie do przystanku Milowice Most. Autobus pojedzie przez ul. Orlą, ul. Suchą, ul. Stawową, ul. Gospodarczą, ul. Grota Roweckiego, Osiedle Piastów, Milowice Centrum Handlowe, obok Hali Sportowej do przystanku Milowice Most.

Ostatnia, czwarta linia, która wyjedzie o 2:05, prowadzi do Dąbrowy Górniczej. Jej trasa prowadzić będzie przez ul. Wawel, ul. Narutowicza, ul. 3 Maja, ul. Blachnickiego, ul. Braci Mieroszewskich, aż do ul. Królowej Jadwigi (Dąbrowa Górnicza Centrum).

Warto zapamiętać, że w związku z organizacją imprezy sylwestrowej: od godz. 13:00 28 grudnia 2018 do godz. 12:00 do 1 stycznia 2019 amknięty zostanie parking przed urzędem. Ponadto, od godz. 6:00 30 grudnia 2018 r. zamknięta zostanie dla ruchu drogowego część al. Zwycięstwa: od ul. Mościckiego do ul. bp A. Śmigielskiego.