Amfiteatr w Ząbkowicach już wkrótce zmieni się nie do poznania i zostanie przekazany mieszkańców. Trwa bowiem jego rewitalizacja.

Amfiteatr w Ząbkowicach przed laty cieszył się dużą popularnością. To właśnie tu odbywały się ważne uroczystości, koncerty, akademie, artystyczne prezentacje. W ciągu dwóch miesięcy miejsce to zostanie uporządkowane i przekazane mieszkańcom.

Zadanie pod nazwą „Rewitalizacja amfiteatru ząbkowickiego” realizowane jest w ramach Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego. W 2018 roku przygotowano całościowy projekt inwestycji, w grudniu wyłoniono wykonawcę I etapu prac. Rozebrano już konstrukcję amfiteatru i rozpoczęły się prace modernizacyjne, których zakończenie zaplanowane jest na maj 2019 roku.

Rewitalizacja amfiteatru w Ząbkowicach – fot. Dariusz Nowak
Rewitalizacja amfiteatru w Ząbkowicach – fot. Dariusz Nowak

Zgodnie z projektem, w miejscu dotychczasowego amfiteatru i widowni, pojawi się widownia terenowa oraz wybrukowany plac, na którym będzie można występować lub ustawić przenośną scenę. W górnej części skweru zostanie zlokalizowany ogrodzony plac zabaw dla dzieci, pojawią się nowe nasadzenia, poprzez które m.in. teren ten oddzielony zostanie od alei Zwycięstwa. Wybrukowane zostaną nowe alejki i schody prowadzące do „sceny”.

Nie zabraknie też różnych elementów małej architektury: ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery. Koszt tej części inwestycji wyniesie 510 tys. zł.

II etap prac, w którym zaplanowano budowę ekologicznej ścieżki edukacyjnej oraz wykonanie całościowego oświetlenia terenu realizowany będzie w kolejnych latach. Zgodnie z projektem kosztować ma prawie 250 tys. zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here