Kara nawet 8 lat więzienia grozi 40-letniej mieszkance Preczowa, wobec której interweniowali wojkowiccy stróże prawa. Awanturująca się kobieta nie chciała trafić do izby trzeźwień. Aby tego uniknąć, zaproponowała policjantom 400 złotych łapówki.

Policjanci pełniący służbę na terenie powiatu będzińskiego otrzymali zgłoszenie o będącej pod wpływem alkoholu kobiecie, która w swoim domu w Preczowie wszczęła awanturę z innymi członkami rodziny.

Przybyły pod wskazany adres patrol, potwierdził, że 40-letnia kobieta jest pijana. Jak wykazało badanie, w jej organizmie znajdowały się prawie 2 promile alkoholu – przekazał Paweł Łotocki z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Chwilę po przeprowadzonym badaniu, gdy tylko usłyszała, że najbliższe godziny spędzi trzeźwiejąc na izbie wytrzeźwień, kobieta wyjęła z portfela 400 złotych i próbowała wręczyć banknoty policjantom, w zamian za odstąpienie przez nich od dalszych czynności.

– Zatrzymanej grozi teraz odpowiedzialność za przestępstwo korupcyjne, zagrożone karą nawet 8 lat więzienia – dodaje Paweł Łotocki.

Teraz o dalszym losie 40-latki zdecyduje sąd i prokurator.