Sejm uchwalił ustawę o Święcie Narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. 12 listopada został dniem wolnym od pracy, ale nie dla wszystkich.

Sejm uchwalił ustawę o święcie narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, ustanawiającą 12 listopada dniem wolnym od pracy. Za projektem ustawy głosowało 233 posłów, 105 było przeciw, 77 wstrzymało się od głosu.

Inicjator ustawy, radny Prawa i Sprawiedliwości, uważa, że dzień wolny jest okazją do godnego upamiętnienia i uczczenia przez rodaków tak doniosłej rocznicy. Jest to argument przemawiający za przyjęciem ustawy.

– Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej – czytamy w projekcie ustawy.

Niestety, nowe „święto” dzieli Polaków. Tego dnia nie obowiązują zasady dotyczące ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych w niedziele oraz święta, co oznacza, że tego dnia sklepy będą czynne. Ponadto, pracować będą szpitale, ambulatoria i apteki.

12 listopada będzie dniem wolnym jedynie w tym roku. W ten sposób Polacy uczczą 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

Czy 12 listopada powinien być dniem wolnym od pracy?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...