Niszczenie mienia nie popłaca. Przekonał się o tym mężczyzna, który został przyłapany na gorącym uczynku. Wandal był w trakcie niszczenia billboardu mieszczącego się w samym centrum Dąbrowy Górniczej.

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem w Wielką Sobotę. Operator miejskiego monitoringu zauważył dziwnie zachowującego się mężczyznę, który po chwili wyciągnął farbę i zaczął zamalowywać plakat. Dyżurny dąbrowskiej straży miejskiej wysłał na miejsce patrol. Strażnicy po chwili złapali wandala. Jak się okazało, był to starszy mężczyzna, który w sumie zniszczył aż trzy billboardy.

Sprawca trafił do policyjnego aresztu, jednak po wpłaceniu poręczenia majątkowego opuścił celę po 48 godzinach. Za zniszczenie mienia grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Nowoczesny monitoring w Dąbrowie Górniczej to system blisko siedemdziesięciu kamer. Śledzą one niemal każdy ruch. Dyżurni strażnicy miejscy obserwują i kontrolują dzięki niemu ulice miasta zdalnie, pomagając mundurowym będącym na patrolu podjąć interwencje.

Skomentuj przez Facebook

5 KOMENTARZE

  1. Dlaczego redakcja Twoje Zagłębie nie określiła tego czynu jako aktu wandalizmu tak jak w przypadku namalowanego hasła(dotyczącego 500+) w Sosnowcu ? Dlatego że poszkodowanym jest z Pisu albo dlatego że sprawca prawdopodobnie jest związany z opozycją ?

  2. Piszecie redaktorzy swe artykuły zależnie od tego jak wiatr zawieje. Raz opiewacie monitoring „Nowoczesny monitoring w Dąbrowie Górniczej to system blisko siedemdziesięciu kamer. Śledzą one niemal każdy ruch.”  A parę miesięcy temu czytamy – http://twojezaglebie.pl/kobieta-zmarla-w-wyniku-napadu/
    To jak to właściwie jest? Monitoring służy ochronie bilbordów i plakatów bo je obserwuje mając w głębokim poszanowaniu ludzi i ich życie. Czas najwyższy się zdeklarować i zacząć być obiektywnym w tym co się mówi i pisze.

  3. Redakcja TZ sama nie wie co piszę.Jak tak dalej pójdzie to i będzie o nowoczesnym szpitalu. dąbrowskich dworcach kolejowych a nawet o znakomicie prosperującym Nemo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here