Kolejne zagłębiowskie miasto prezentuje swój film promujący miasto i jego rozwój

0
199

Na mieszkańców Czeladzi czeka miły, świąteczny upominek. W internecie pojawił się film zatytułowany „Czeladź – stare miasto, nowe możliwości”, promujący miasto.

Zaprezentowany kilka dni temu spot pokazuje w atrakcyjny i przejrzysty sposób obraz całego miasta z wieloma jego aspektami.

– Film pokazuje to, z czego czasem sami nie zdajemy sobie sprawy, jak piękne jest nasze miasto – mówi Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

W roli niemych, ale jakże wymownych przewodników występują najwybitniejsi w Polsce trenerzy i specjaliści w takich dyscyplinach jak: parkour, street workout, 3run i freestyle gymnastic.

W spocie zobaczyć można m.in. widok na miasto z lotu ptaka, Pałac Saturna, noeromańską parafię św. Stanisława Biskupa i Męczennika, rynek, rzeźbę czarownicy czy nowe tereny inwestycyjne, a także usłyszeć krótką historię rozwoju starego miasta.

Wśród mieszkańców już pojawiły się głosy, że film powoduje wzrost poziomu lokalnego patriotyzmu i godności bycia czeladzianinem. Jak wiadomo, dobra reklama to zyska dla miasta.

Dla sympatyków miasta poza granicami Polską, przygotowano też wersję angielską filmu promującego Czeladź.