Mecz Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Tychy obejrzy z trybun Stadionu Ludowego komplet widzów. Klub sprzedał wszystkie bilety.

Piłkarze Zagłębia już od tygodnia, po pokonaniu Ruchu Chorzów, cieszą się z awansu do Lotto Ekstraklasy. Trzeba jednak postawić kropkę „nad i” i w niedzielę odnieść siódme zwycięstwo z rzędu. – Chcemy pokonać GKS Tychy i pozytywnie zakończyć ten sezon. Jest to ważny mecz i chcemy dać dużo radości naszym kibicom, którzy zawsze nas wspierają i dopingują – zapowiada Bartłomiej Babiarz, który przez cztery lata występował w tyskim klubie.

Zagłębie Sosnowiec awansowało do Ekstraklasy - fot. Wojciech Rejdych
Zagłębie Sosnowiec awansowało do Ekstraklasy – fot. Wojciech Rejdych

Będzie komplet na Stadionie Ludowym

Początek spotkania z GKS-em Tychy o godz. 12.45. Wszystkie wejściówki rozeszły się błyskawicznie, co oznacza, że Stadion Ludowy będzie wypełniony po brzegi. Klub prosi więc wszystkich kibiców, którzy posiadają wejściówkę na mecz z Tychami, by pojawili się na obiekcie wcześniej.

– Zainteresowanie ostatnim meczem w tym sezonie jest bardzo duże, dlatego apelujemy do wszystkich fanów, żeby na trybunie być wcześniej i zająć sobie miejsce wyznaczone na bilecie. W tak szczególnym dniu dla całego Zagłębia chcielibyśmy uniknąć ogromnych kolejek – przekazała Anna Wolna, rzeczniczka prasowa Zagłębia Sosnowiec.

Bramki na stadion będą czynne dwie godziny przed rozpoczęciem spotkania, czyli od godz. 10.45.

Po meczu wielka feta

Po ostatnim gwizdku sędziego odbędzie się oficjalna ceremonia. Puchar za awans do Lotto Ekstraklasy wręczy piłkarzom prezydent Arkadiusz Chęciński. Następnie zostaną otwarte bramy Stadionu Ludowego, a kibice zostaną zaproszeni na murawę.

Zagłębie Sosnowiec awansowało do Ekstraklasy - fot. Wojciech Rejdych
Zagłębie Sosnowiec awansowało do Ekstraklasy – fot. Wojciech Rejdych

Piłkarze przejadą otwartym autobusem

To jednak nie koniec atrakcji. O godz. 18.45 piłkarze ruszą z Kresowej w miasto. Otwartym autobusem zespół dojedzie do parku Sieleckiego, gdzie kończyć się będą tegoroczne Dni Sosnowca. Zagłębiacy pojawią się przed koncertem legendarnej grupy Perfect.

– Autobus będzie jechał przez około 45 minut, z prędkością 20 km/h. Ze względów bezpieczeństwa pochód za autobusem będzie niemożliwy. Zwracamy się z ogromna prośbą do naszych kibiców, aby nie próbowali podążać za autobusem, a stali w miejscach, przez które będą przejeżdżać piłkarze – apeluje Anna Wolna, rzeczniczka prasowa Zagłębia Sosnowiec. – Przewidywana godzina przyjazdu na Dni Sosnowca to 19.30. Zawodnicy zostaną zaprezentowani, ale nie będą schodzić z autobusu – dodaje.

Przejazd piłkarzy Zagłębia Sosnowiec do Parku Sieleckiego – fot. zaglebie.eu
Przejazd piłkarzy Zagłębia Sosnowiec do Parku Sieleckiego – fot. zaglebie.eu

Zagłębie w ekstraklasie

Zagłębie Sosnowiec po 10 latach znowu zagra w gronie najlepszych piłkarskich drużyn w Polsce. – Wracamy tak, gdzie jest nasze miejsce – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Foto: Wojciech Rejdych

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. No i kibolstwo kwitnie z rozmachem a dodatkowo trzeba wiedzieć że miasto będzie tak samo zablokowane jak będzie stadion na Zagórzu. To temat do przemyśleń dla głosujących nie kiboli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here