Łukasz Kozakowski zrezygnował z funkcji wiceprezesa Zagłębia Sosnowiec. Z klubem pożegnał się też dyrektor Akademii Zagłębia Sosnowiec Jarosław Wojciechowski.

33-letni Łukasz Kozakowski pojawił się w sosnowieckim klubie pod koniec września. Nowy wiceprezes miał odciążyć w obowiązkach prezesa Marcina Jaroszewskiego. Miał on odpowiadać m.in. za sprawy finansowe i organizacyjne.

– W zarządzie Zagłębia będę odpowiadał za sprawy finansowe i organizacyjne. Sytuacja klubu jest stabilna, a cel sportowy jest taki, by odwrócić niekorzystny trend. Mam nadzieję, że od soboty wrócimy na właściwe tory – mówił pod koniec września Łukasz Kozakowski.

Jego misja nie trwała jednak zbyt długo. Po blisko trzech miesiącach absolwent studiów doktoranckich Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, a także studiów podyplomowych prawa gospodarczego i handlowego oraz administracji i zarządzania Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach podał się do dymisji. Zrobił to na grudniowym zebraniu rady nadzorczej Zagłębia.

Klub nie komentuje tej decyzji. – O powodach swej decyzji Łukasz Kozakowski poinformował właściciela spółki w osobnym piśmie – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Prezesowi Marcinowi Jaroszewskiemu nadal będzie pomagać Grzegorz Książek, który od września jest dyrektorem zarządzającym w klubie. Przypomnijmy, że Książek to udziałowiec, sponsor i były piłkarz Zagłębia.

Jarosław Wojciechowski i Robert Stanek - fot. MZ
Jarosław Wojciechowski i Robert Stanek – fot. MZ

Zmiany w Akademii

To nie koniec zmian w strukturach sosnowieckiego klubu. Od stycznia dyrektorem Akademii Zagłębia Sosnowiec nie jest już Jarosław Wojciechowski. W tej roli zastąpi go Michal Farkas, który wcześniej związany był z akademią, ponadto był w sztabie trenerskim pierwszej drużyny.

Jarosław Wojciechowski rozpoczął pracę w Akademii Zagłębia 1 sierpnia 2013 roku. Jako jej dyrektor i wiceprezes Fundacji odpowiadał za szkolenie i rozwój sportowy młodych piłkarzy. Zbudował fundamenty organizacyjne akademii, tworząc jej nowe struktury. Pod koniec ubiegłego roku Akademia Zagłębia Sosnowiec im. Włodzimierza Mazura otrzymała złoty certyfikat od Polskiego Związku Piłki Nożnej.