Z okazji 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Zagłębiacy mogą wylicytować m.in. roczny patronat nad sosnowieckimi Stawikami.

Z okazji 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Sosnowiec przygotował kilka interesujących aukcji. Jedną z nich jest roczny patronat nad Stawikami.

Stawiki w Sosnowcu to zielone płuca miasta i główne miejsce odpoczynku i rekreacji sosnowiczan. W 2017 roku miejsce to wzbogaciło się o nowe drogi rowerowe, ścieżki dla pieszych, nowe alejki i ławki, a także 200-metrową bieżnię z poliuretanu.

Wake Zone Stawiki - fot. Facebook
Wake Zone Stawiki – fot. Facebook

Latem mieszkańcy naszego regionu korzystają także ze 100-metrowej plaży oraz kąpieliska. Działa tu również Wake Zone Stawiki i aquator, czyli wodny plac zabaw.

Stawiki przyciągają tych, którzy potrzebują odpoczynku, a także tych, którzy chcą aktywnie spędzić czas. To niezwykłe miejsce, które każdego dnia, niezależnie od pogody, odwiedzają mieszkańcy całego regionu – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Przedmiotem aukcji jest roczny patronat nad Stawikami. Zwycięzca dostanie możliwość wybrania nazwy, którą może być imię i nazwisko osoby oferującej najwyższą kwotę, a w przypadku firmy – jej nazwa, która znajdzie się na dwóch tablicach – jednej od strony ulicy Sobieskiego, drugiej o strony Stadionu Ludowego.

– Urząd Miejski zastrzega sobie prawo do zakwestionowania proponowanej nazwy, jeśli będzie wulgarna, łamała ogólnie przyjęte dobre obyczaje, godziła w dobre imię miasta lub będzie miała charakter agitacyjny – podkreśla Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu.

Patronat udzielony zostanie na rok, począwszy od momentu ustawienia i odsłonięcia tablic (nie wcześniej niż 10 kwietnia 2019). Koszt oznakowania po stronie Urzędu Miejskiego.

Sosnowieckie Stawiki zyskały patrona - fot. UM Sosnowiec
Sosnowieckie Stawiki zyskały patrona – fot. UM Sosnowiec

W 2018 roku licytację wygrał Zespół Szkół Prywatnych „Twoja Przyszłość”. Suma, jaką placówka przekazała na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyniosła aż 5800 złotych.

Występ Prezydenta Sosnowca wraz z zespołem Silver Dance

Każdego roku prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński, w trakcie Miejskiego Kolędowania w Muzie, daje niezwykły występ. Z roku na rok poszerza repertuar, a od pewnego czasu występuję wraz z sosnowieckim zespołem Silver Dance.

Miejskie Kolędowanie z Muzą 2018 – fot. UM Sosnowiec
Miejskie Kolędowanie z Muzą 2018 – fot. UM Sosnowiec

Tym razem każdy może sobie wylicytować występ, bowiem przedmiotem aukcji jest 60-minutowy koncert zespołu Silver Dance, a gościnnie w 3 utworach wystąpi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Data koncertu będzie ustalona między zwycięzcą licytacji a zespołem. Warunek jest jeden – wydarzenie musi odbyć się w 2019 roku.

Roczny wstęp na wydarzenia w sosnowieckiej Muzie

Zwycięzca licytacji, począwszy od marca do końca 2019 roku, będzie uczestniczyć w najważniejszych wydarzeniach w Muzie. Raz w miesiącu do dyspozycji będzie miał PODWÓJNE ZAPROSZENIE na wybrane przez siebie wydarzenie. W sumie zwycięzca aukcji otrzyma 10 podwójnych zaproszeń.

CZYTAJ TAKŻE:

Zagłębie Dąbrowskie gra z WOŚP! Co przygotowały nasze miasta?

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here