13 stycznia Dąbrowa Górnicza ponownie zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tym razem dla szpitali dziecięcych. Co się będzie działo w dębowym mieście?

W Dąbrowie Górniczej orkiestrowe wydarzenia odbędą się nad Pogorią III, w Miejskiej Bibliotece Publicznej i w Strzemieszycach. Na ulice miasta wyruszy 400 wolontariuszy.

O godz. 10.00 nad Pogorią III, stowarzyszenie Pogoria Morsuje zorganizuje wspólne morsowanie. Nie zabraknie też pokazu ratownictwa wodnego oraz porad, jak bezpiecznie zachowywać się na lodzie. Za datki będzie można posilić się żurkiem, przygotowanym przez przedstawicieli stowarzyszenia Inicjatywa Dąbrowska.

W godz. 15.00-17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej dzieci pograć będą mogły w planszówki, do godz. 20.00 sklepik Pod Aniołem zaoferuje rozmaite ozdoby, rzeźby czy ręcznie robioną biżuterię. Będzie też loteria fantowa, porady diabetologiczne i mierzenie poziomu cukru we krwi, a także pokazy udzielania pierwszej pomocy. O godz. 15.00 przed budynkiem zagra Miejska Orkiestra Dęta, a o 19.15 zespół Niadara. Dzień zamknie pokaz ognia, który odbędzie się o godz. 20.00.

W Strzemieszycach WOŚP zagra w filii MBP przy ul. Ofiar Katynia. Tam od godz. 15.00 czekać będą m.in. występy artystyczne, zabawy i konkursy dla najmłodszych, sceniczne talenty zaprezentują uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i podopieczni stowarzyszenia „Otwarte serca” oraz fundacji „Godne życie”. Będą licytacje, o godz.19 zagra zespół After Midnight, a o godz. 20.00 dzień zostanie zwieńczony wspólnym odśpiewaniem „Barki”.

Tak dąbrowianie bawili się w zeszłym roku:

WOŚP 2018. Dąbrowa Górnicza zagrała z Jurkiem Owsiakiem [ZDJĘCIA]

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here