Było morsowanie, pokazy ratownictwa wodnego, kiermasze, loterie i koncerty. Dąbrowa Górnicza po raz kolejny zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Wolontariusze, mimo minusowej temperatury, od rana zbierali do puszek pieniądze na ratowanie noworodków.

Orkiestry nie byłoby bez nich. Pomagają, ponieważ chcą. Niestraszne im godziny w minusowej temperaturze, a nawet zaczepki przeciwników Jurka Owsiak. To wszystko rekompensuje im świadomość, że są częścią czegoś ważnego – Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku gra już po raz 26.

WOŚP 2018 Dąbrowa Górnicza - fot. AR
WOŚP 2018 Dąbrowa Górnicza – fot. AR

W niedziele, w trakcie finału na ulice Dąbrowy Górniczej wyruszyło 400 wolontariuszy, skupionych w siedmiu sztabach, a wśród nich Julita.

– Pogoda nam średnio dopisała, jest zimno, ale to mi nie przeszkadza, bo wiem, że robię coś naprawdę ważnego. Pomaga ratować życie – mówi wolontariuszka.

W tym roku, w Dąbrowie Górniczej, finał rozpoczął się od morsowania na Pogorii. Nie zabrakło także pokazu ratownictwa wodnego oraz porad, jak bezpiecznie zachowywać się na lodzie. Za datki można było posilić się żurkiem i ciastami, przygotowanymi przez przedstawicieli stowarzyszenia Inicjatywa Dąbrowska.

WOŚP 2018 Dąbrowa Górnicza - fot. AR
WOŚP 2018 Dąbrowa Górnicza – fot. AR

Z kolei od godz. 15:00 orkiestrowe wydarzenia zagościły w Pałacu Kultury Zagłębia, gdzie odbywały się m.in. zajęcia plastyczne dla najmłodszych, loterie fantowe, kiermasze, porady, a także pokazy udzielania pierwszej pomocy.

Przed PKZ zagrała Miejska Orkiestra Dęta, wystąpił również Łukasz Baruch z zespołem Mezalians Art. Zwieńczeniem finału było Światełko do Nieba, które rozbłysło o godz. 20:00.

 

Skomentuj przez Facebook

7 KOMENTARZE

  1. Owsiak łamie prawo – ukrywa księgi rachunkowe mimo, że sądy kazały mu je ujawnić i kazał siłą usunąć dziennikarza Michała Rachonia pytającego o finanse z konferencji prasowej WOŚP – niebywały skandal. Gdyby media takie jak TVN i zwykli ludzie o to pytali, to znacznie więcej trafiłoby do dzieci, bo Owsiak musiałby się pilnować. A i on i WOŚP przegrali wiele procesów i główne media o tym milczą (tu o tym: niezalezna.pl/ (…) sp-ma-dziwny-problem ). Dzięki naciskowi mediów i obywateli Owsiak mniej wydawałby na Przystanek Woodstock, swoją rodzinę czy obsługę WOŚP-u i więcej pieniędzy byłoby przeznaczonych na sprzęt dla chorych dzieci i osób starszych. Niesprawiedliwe są (a nawet ocierające się o szantaż) komentarze zwolenników WOŚP pod adresem krytyków – krytykujesz, a gdy ktoś bliski ci zachoruje, to ten sprzęt uratuje mu życie. Tymczasem to nie wina krytyków WOŚP, że Owsiak kupił jakiś sprzęt i Państwo już go nie kupowało, bo bez sensu było kupować drugi taki sam czy podobny. Oczywiście na pewno zdarzyłoby się, że jakiegoś sprzętu Państwo by nie kupiło, ale nigdy nie mamy pewności czy akurat tego z którego korzystają nasi bliscy. Trudno sobie wyobrazić, że urzędnicy nawet za rządów SLD, PO czy PSL widząc, że nie ma naprawdę potrzebnego do ratowania życia sprzętu nie kupują go (a roczny budżet NFZ to około 60 miliardów złotych zaś kwota zebrana przez WOŚP jest około tysiąc razy mniejsza). Świetny tekst: Warto to wiedzieć o firmach Owsiaka, jego luksusach i samej WOŚP: Wpisz w w wyszukiwarkę: „Do puszki Owsiaka: „12 groszy, tylko nie płacz proszę””. Bardzo ważne: Owsiak i jego ludzie popierają mordowanie nienarodzonych dzieci! Gdybym ja robił to co on i popierał mordowanie dzieci (niezależnie czy urodzonych czy nie) i ludzie by o tym wiedzieli, to czy miałbym większe wsparcie mojej akcji? Chyba nie, dlatego myślę, że większość ludzi tego o Owsiaku nie wie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here