Będzin po raz kolejny zagrał z Jurkiem Owsiakiem i Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Podczas niedzielnego finału, będzinianie bawili się i licytowali na rzecz orkiestry w filii Ośrodka Kultury w Grodźcu.

W Będzinie 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywał się w dniach od 12 do 14 stycznia. W tym roku do akcji włączyło się dziesięć placówek oświatowych, które przygotowały liczne kiermasze, loterie i ciekawą oprawę artystyczną ogólnopolskiej zbiórki.

W królewskim mieście pracowały dwa sztaby: w Przedszkolu Miejskim nr 15 przy ul. Barlickiego 75 i w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Broniewskiego 12. W sumie na rzecz WOŚP kwestowało ponad stu wolontariuszy.

W sobotę, 13 stycznia na będzińskim lodowisku odbył się bal karnawałowy. W trakcie finału WOŚP w królewskim mieście odbyły się licytacje unikatowych tortów: w kształcie będzińskiego zamku i rycerza Przemko, a także koszulki z autografami gwiazd sceny muzycznej, które gościły w Będzinie m.in. Patrycji Markowskiej, Dody, Dawida Kwiatkowskiego, Afromental, Andrzeja Piasecznego „Piaska” i Kate Ryan.

Podczas finałowej imprezy, gwiazdą wieczoru był duet Adam Romański&Spacepierre, na co dzień związani z jedną z ciekawszych formacji muzycznych Śląska, zespołem Krzikopa.

Tradycyjnie, punktualnie o godzinie 20:00, rozbłysło „światełko do nieba”.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Owsiak łamie prawo – ukrywa księgi rachunkowe mimo, że sądy kazały mu je ujawnić i kazał siłą usunąć dziennikarza Michała Rachonia pytającego o finanse z konferencji prasowej WOŚP – niebywały skandal. Gdyby media takie jak TVN i zwykli ludzie o to pytali, to znacznie więcej trafiłoby do dzieci, bo Owsiak musiałby się pilnować. A i on i WOŚP przegrali wiele procesów i główne media o tym milczą (tu o tym: niezalezna.pl/ (…) sp-ma-dziwny-problem ). Dzięki naciskowi mediów i obywateli Owsiak mniej wydawałby na Przystanek Woodstock, swoją rodzinę czy obsługę WOŚP-u i więcej pieniędzy byłoby przeznaczonych na sprzęt dla chorych dzieci i osób starszych. Niesprawiedliwe są (a nawet ocierające się o szantaż) komentarze zwolenników WOŚP pod adresem krytyków – krytykujesz, a gdy ktoś bliski ci zachoruje, to ten sprzęt uratuje mu życie. Tymczasem to nie wina krytyków WOŚP, że Owsiak kupił jakiś sprzęt i Państwo już go nie kupowało, bo bez sensu było kupować drugi taki sam czy podobny. Oczywiście na pewno zdarzyłoby się, że jakiegoś sprzętu Państwo by nie kupiło, ale nigdy nie mamy pewności czy akurat tego z którego korzystają nasi bliscy. Trudno sobie wyobrazić, że urzędnicy nawet za rządów SLD, PO czy PSL widząc, że nie ma naprawdę potrzebnego do ratowania życia sprzętu nie kupują go (a roczny budżet NFZ to około 60 miliardów złotych zaś kwota zebrana przez WOŚP jest około tysiąc razy mniejsza). Świetny tekst: Warto to wiedzieć o firmach Owsiaka, jego luksusach i samej WOŚP: Wpisz w w wyszukiwarkę: „Do puszki Owsiaka: „12 groszy, tylko nie płacz proszę””. Bardzo ważne: Owsiak i jego ludzie popierają mordowanie nienarodzonych dzieci! Gdybym ja robił to co on i popierał mordowanie dzieci (niezależnie czy urodzonych czy nie) i ludzie by o tym wiedzieli, to czy miałbym większe wsparcie mojej akcji? Chyba nie, dlatego myślę, że większość ludzi tego o Owsiaku nie wie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here