Sosnowiec kupił cztery kurtyny do dezynfekcji, które mają ograniczać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Pierwsza z nich została już ustawiona przed Szpitalem Miejskim przy ulicy Zegadłowicza. Kolejne będą montowane przy innych placówkach.

Pierwsza z czterech zakupionych przez miasto specjalnych kurtyn do dezynfekcji ludzi jest już ustawiona przed Sosnowieckim Szpitalem Miejskim przy ulicy Zegadłowicza. To kolejny element w walce z koronawirusem w Sosnowcu.

W Sosnowcu pojawiły się specjalne kurtyny do dezynfekcji – fot. UM Sosnowiec
W Sosnowcu pojawiły się specjalne kurtyny do dezynfekcji – fot. UM Sosnowiec

Przypominające popularne w lecie kurtyny wodne urządzenie wyposażone jest w czujnik ruchu, dzięki temu uruchamia się tylko wtedy, gdy zbliży się do niej człowiek.

– Do dezynfekcji używamy koloidu srebra, który jest całkowicie bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Z kurtyny leci mgiełka, więc nie ma zagrożenia zmoczenia ubrania – wyjaśnia Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta Sosnowca.

Kolejne urządzenia zostaną zamontowane przed wejściem głównym do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im św. Barbary, przed Centrum Pediatrii w Klimontowie i drugim budynkiem Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego przy ulicy Szpitalnej w Zagórzu.

Skomentuj przez Facebook

7 KOMENTARZE

 1. „Srebrzyca
  Srebrzyca, inaczej argyria, to choroba będąca skutkiem nadmiernej kumulacji srebra w organizmie. Może powstać w wyniku osadzania się cząsteczek srebra w skórze właściwej (w przypadku podawania zewnętrznego) lub stymulowania melaniny do produkcji srebrnego barwinka skóry (w przypadku podawania doustnego lub dożylnego).

  Objawy choroby, pojawiają się po ok. 6 miesiącach (a nawet roku – w zależności do przyjmowanej dawki) regularnego przyjmowania srebra. Pierwszym, charakterystycznym symptomem srebrzycy jest niebieskie zabarwienie linii dziąseł. Do pozostałych objawów należą nieodwracalne zmiany koloru skóry (wybranych obszarów lub całej powierzchni) i paznokci.”

  „Wystawienie na kontakt ze srebrem może doprowadzić nie tylko do szaroniebieskiego odbarwienia skóry. Jednak w dalszej kolejności obecność srebra w organizmie może wywołać choroby nerek, wątroby oraz stwardnienie tętnic, a odkładanie się srebra w oczodołach może wpływać na zaburzenia wzroku.”

  • A kto Ci każe stać pod tą kurtyną cały dzień i wdychać? Polecam sprawdzić np. składy maści na trudno gojące się rany, możesz się zdziwić.

  • ja mam krople do nosa i nie wiedziałem o tym ze są szkodliwe, pierwszy raz kupiłem i już nie kupie, kupowałem inne krople do nosa ale już nie ma wycofali z apteki.

 2. Jak to prawda to należy natychmiast zmienić na inny preparat. Jeżeli tak jest to ręce muszą opaść, jednocześnie jest pytanie kto za to odpowie?

 3. Ale, ale: jony srebra są bardzo dobre, ale na bakterie, nie na wirusy. Tak samo wszelkie preparaty do czyszczenia rąk są anytbaktryjne. Na wirusa potrzebna jest albo mocna gorzała, albo benzyna którą trzeba podpalić. Media robią was w bambuko i wy w to wierzycie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here