Sarmacja Będzin świętuje stulecie. Z tej okazji odbyła się jubileuszowa gala. Rozegrano także towarzyski mecz z Zagłębiem Sosnowiec.

Sarmacja Będzin ma już sto lat. Z tej okazji przygotowano uroczyste obchody, które odbyły się w sobotę 24 czerwca na stadionie OSiR-u.

Świętowanie rozpoczęło się od Finału Turnieju Młodzieżowego Piłki Nożnej (rocznik 2006). Następnie odbyła się uroczysta gala, podczas której nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru, wręczono również odznaczenia dla zasłużonych. Gala wieńczona była występem artystycznym zespołu Need For Strings.

Na zakończenie tego sportowego święta rozegrano jubileuszowy mecz. Piłkarze będzińskiej Sarmacji zagrali z rozpoczynającą przygotowania do nowego sezonu drużyną Zagłębia Sosnowiec.

Dla wszystkich uczestników przygotowano również szereg innych atrakcji – m.in. pokaz grupy interwencyjnej SW, pokaz judo, paradę motocykli, występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Strażak” z Wojkowic Kościelnych. Najmłodsi fani Sarmacji mogli obejrzeć z bliska wozy bojowe i radiowozy policyjne, a także miło spędzić czas na dmuchanych zjeżdżalniach.

Tygodnik Twoje Zagłębie był jednym z partnerów medialnych wydarzenia.

Przypomnijmy, że przed tygodniem swój jubileusz świętował także AKS Górnik Niwka Sosnowiec.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here