Mieszkańcy dąbrowskiej dzielnicy Tworzeń mogą odetchnąć z ulgą. Rusza pierwszy etap przebudowy ulicy Roździeńskiego.

W celu poprawienia jakości obsługi komunikacyjnej w dzielnicy Tworzeń oraz znajdujących się tam przedsiębiorstw i zakładów pracy, miasto Dąbrowa Górnicza rozpoczyna pierwszy etap przebudowy ulicy Roździeńskiego.

Na remontowanym odcinku ulicy zaznaczonym za rysunku poniżej zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu, a prace w rejonach zjazdów do poszczególnych zakładów będą prowadzone w sposób umożliwiający przejezdność. – Rozwiązanie to spowoduje maksymalne skrócenie czasu trwania robót budowlanych, a tym samym uciążliwości związanych ze zmniejszeniem przepustowości drogi – tłumaczą urzędnicy.

Rusza przebudowa ulicy Rozdzieńskiego – fot. mat. UM Dąbrowa Górnicza
Rusza przebudowa ulicy Rozdzieńskiego – fot. mat. UM Dąbrowa Górnicza

Ze względu na wprowadzenie ruchu jednokierunkowego przystanki autobusowe „Tworzeń przejazd kolejowy” oraz „Tworzeń Roździeńskiego” będą obsługiwane wyłącznie w kierunku od ulicy Tworzeń do ulicy Ząbkowickiej. W celu umożliwienia najdogodniejszej obsługi pasażerskiej, odwozy dla tej relacji będą się odbywały z wykorzystaniem przystanku „Tworzeń Skrzyżowanie”, który jest zlokalizowany przy skrzyżowaniu łącznika z ulicą Związku Orła Białego i ulicy Roździeńskiego. Autobusy będą przejeżdżać przez teren zakładu ArcelorMittal do kolejnego przystanku „Tworzeń Huta Katowice”, bez zatrzymywania pojazdu na terenie zakładu.

Prace rozpoczęły się w poniedziałek, 26 sierpnia, i potrwają maksymalnie do końca listopada 2019 roku. Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg DROGOPOL-ZW z Katowic.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. […] Zakończyła się przebudowa ul. Roździeńskiego, na odcinku od przejazdu kolejowego do bramy huty w Dąbrowie Górniczej. – W trakcie modernizacji, na prawie 2 km odcinku wymieniono podbudowę drogi, wykonano nowe nawierzchnie jezdni, chodniki, drogi rowerowe, zatoki autobusowe i pasy postojowe dla ciężarówek. Powstało także odwodnienie i oświetlenie – wylicza Zdzisława Górska-Nieć, zastępca naczelnika Wydział Marki Miasta. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here