Za nami szósta edycja akcji „Pełna miska dla schroniska”, której celem jest pomoc bezbronnym i bezdomnym zwierzętom.

Pełna miska dla schroniska to akcja społeczna, podczas której każdy może okazać serce wspierając bezbronne zwierzęta z sosnowieckiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Zbierano datki, pokarm dla psów i kotów oraz nakrętki plastikowe i materiały na legowiska dla czworonożnych przyjaciół (kołdry, koce, poduszki, prześcieradła), czyli rzeczy niezbędne do opieki nad porzuconymi zwierzętami.

Tym razem akcja odbyła się pod Urzędem Miejskim w Będzinie. Mieszkańcy królewskiego miasta spisali się na medal. W ciągu zaledwie paru godzin uzbierali 2 tony suchej i mokrej karmy oraz niezliczoną ilość nakrętek, żwirku, koców, misek, psich i kocich zabawek oraz drapaków.

Rekordowy wynik jest świadectwem ogromnej wrażliwości mieszkańców Będzina na los bezbronnych zwierząt. Wszystkie zebrane dary trafią do sosnowieckiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

– Dziękujemy wszystkim za ten niezwykły dar serca, a tych, którzy mają niedosyt zapraszamy 7 października na Klasyczną Niedzielę, gdzie odbędzie się zbiórka dla zwierząt ze schroniska w Zawierciu – mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. To nie tylko mieszkańcy Będzina ale i okolicznej Czeladzi czy Psar oraz uczniowie szkół spoza Będzina ale którzy uczą się w Będzinie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here