Piłkarze Zagłębia Sosnowiec przegrali w Chorwacji pierwszy zimowy sparing.

Przebywający na zgrupowaniu w Chorwacji gracze Zagłębia biorą udział w turnieju Arena Cup Medulin. W pierwszym meczu sosnowiczanie przegrali 0:2 z zespołem chorwackiej elity NK Istra 1961 Pula.

Miejscowi już po pierwszej połowie prowadzili 1:0. Wynik spotkania otworzył w 25. minucie Regan Obeng. W drugiej odsłonie sosnowiczanie mogli wyrównać. Pokonać Josipa Condricia próbowali m.in. Vamara Sanogo i Tomasz Nawotka. Niestety nie udało się. Końcowy rezultat ustalił w 58. minucie Adrian Fuentes.

W meczu trener Valdas Ivanauskas dał pograć nowym zawodnikom. Swoje umiejętności mógł także zaprezentować testowany pomocnik Kamil Mazek, który ma zastąpić Konrada Wrzesińskiego. Decyzja o ewentualnym angażu 24-letniego piłkarza ma zapaść po niedzielnym meczu z Interem Zapresić.

NK Istra 1961 Pula – Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Regan Obeng (25), 2:0 Adrian Fuentes (58)

Zagłębie: Kudła (45. Perdijić) – Mygas (65. Kumor), Polczak (65. Jędrych), Tóth (65. Cichocki), Mráz (65. Udoviczić) – Nawotka, Greššák (65. Babiarz), Możdżeń (65. Milewski), Pawłowski (65. Mazek) – Sanogo (65. Ryndak), Gabedava (65. O. Nowak).

Istra: Čondrić – Čuljak, J. Rodriguez, Rufati, Grujević, Galilea, Obeng, Ndi, Caicedo, Perič-Komšić, Sane.

Żółte kartki: Bartłomiej Babiarz (70.).