W środę, 26 czerwca rozpędzony motocyklista śmiertelnie potrącił 39-letnią kobietę, gdy ta przechodziła przez przejście razem z dwójką swoich kilkuletnich dzieci.

Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych znajdującym się w okolicy cmentarza komunalnego, przy ulicy Wojska Polskiego w Sosnowcu. Jak informuje sosnowiecka policja, w grupę osób, które w chwili zdarzenia schodziły już przejścia uderzył motocykl.

Motocyklista potrącił matkę z dwójką dzieci - fot. KMP w Sosnowcu
Motocyklista potrącił matkę z dwójką dzieci – fot. KMP w Sosnowcu

– Kobieta przeprowadzająca dwoje swoich dzieci w wieku niespełna 7 i 9 lat w ostatniej chwili zdążyła je odepchnąć, prawdopodobnie dzięki temu nie odniosły one żadnych obrażeń, ona sama jednak została potrącona – mówi asp. szt. Sonia Kepper, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Niestety, pomimo prowadzonej długotrwałej reanimacji nie udało się jej uratować. 25-letni motocyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Mężczyzna był trzeźwy, jednak jak się okazało nie miał on uprawnień do kierowania.

Biorąc pod uwagę wstępne ustalenia i okoliczności zdarzenia prokurator pracujący na miejscu zdecydował o zatrzymaniu kierującego jednośladem. Dzieci uczestniczące w zdarzeniu, jak i rodzina kobiety zostały objęte opieką psychologa.

Motocyklista potrącił matkę z dwójką dzieci - fot. KMP w Sosnowcu
Motocyklista potrącił matkę z dwójką dzieci – fot. KMP w Sosnowcu

Na czas trwania prowadzonych czynności odcinek ulicy Wojska Polskiego został wyłączony z ruchu, dozwolony był jedynie dojazd do pobliskich posesji. Policja wyznaczyła objazdy.

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

  1. Mam nadzieję, że gnój dostanie dożywocie. Mam nadzieję że państwo pokaże swoją moc w tym przypadku. Niech moc będzie z nami i z osieroconymi dzieciakami.

    • Dostanie max 8 latek – tak przewiduje KK… z drugiej strony 8 lat za rozmyślne zabójstwo to stanowczo za mało… (biorąc pod uwagę okoliczności.. tak, społeczeństwo już osadziło i ma do tego prawo)…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here