W Będzinie, lata zaniedbań doprowadziły do tego, że infrastruktura drogowa jest w tym mieście w fatalnym stanie. Chodniki i drogi od lat wymagają remontów. W najbliższym czasie mieszkańcy kilku ulic, w końcu się tego doczekają.

– Ulice, to dziura na dziurze, chodniki to też tragedia. Od kilkudziesięciu lat na naszej ulicy nic nie było robione. To frustrujące, że w XXI wieku nie można bezpiecznie chodnikiem przejść – mówi pani Alina, mieszkanka Będzina.

Trudno się z nią nie zgodzić, ponieważ wiele ulic w mieście od lat wymaga pilnego remontu. Okazuj się, że kilka z nich w najbliższym czasie zostanie w końcu wyremontowanych. Jak poinformował będziński magistrat właśnie rozpoczęły się prace w ciągu ulicy Kolejowej. Stara nawierzchnia zastąpiona zostanie estetyczną kostką betonową.

– Remont kapitalny nawierzchni dróg i chodników obejmuje także ulice 1 Maja, Wisławy Szymborskiej, Kijowską, mjr. Bolesława Zagórnego, Brzozowicką boczną i Pokoju – wylicza Kinga Wesołowska-Bodzek, rzecznik Urzędu Miast w Będzinie.

Inwestycja to koszt około 430 tys. zł.

– Cieszę się, że zaczął się remont na Kolejowej, ale w mieście jest jeszcze sporo do zrobienia jeśli chodzi o infrastrukturę drogową, więc nasze władze powinny to mieć na uwadze – komentuje pani Alina.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Nie tylko w Będzinie! Cały powiat będziński to jedna wielka połatana setki razy łata! Zapraszam do Wojkowic np. w okolice ul. Morcinka i Gierymskiego – drugiego tak zrujnowanego i zaniedbanego miasta nie widziałem w całym kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here