Holender Gido Vermeulen nie jest już trenerem siatkarzy MKS Będzin. Taką decyzję podjął zarząd klubu. We wtorkowym meczu z Asseco Resovią Rzeszów zespół poprowadzi dotychczasowy asystent Emil Siewiorek.

Ostatnio wiele dzieje dzieje się w klubie z królewskiego miasta. Kilka dni temu doszło do zmiany na stanowisku prezesa. Nowym sternikiem klubu został dotychczasowy kierownik Michał Kocyłowski. Poprzedni prezes, Michał Karpak, złożył rezygnację.

Pierwszą decyzją zarządu było zwolnienie trenera będzinian. Gido Vermeulen przejął MKS Będzin w lutym 2018 roku, zastępując Stelio DeRocco. Pod jego wodzą w minionym sezonie gracze MKS-u wygrali 3 z 9 spotkań i zajęli 13. miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej. W barażach pokonali dwukrotnie Łuczniczkę Bydgoszcz (3:2 i 3:0) i pozostali w elicie.

W tym sezonie będzinianie grają poniżej oczekiwań. Wygrali zaledwie jedno z 16 spotkań i gdyby nie wycofanie się z rozgrywek Stoczni Szczecin, mieliby minimalne szanse na utrzymanie się w PlusLidzie.

Emil Siewiorek poprowadzi MKS Będzin – fot. Wojtek Borkowski/FOTOBORKOWSCY
Emil Siewiorek poprowadzi MKS Będzin – fot. Wojtek Borkowski/FOTOBORKOWSCY

Zdaniem przewodniczącego rady nadzorczej MKS-u, Marka Strózika, zespół został nieźle zbudowany i powinien grać lepiej. – Sytuacja w tabeli jest bardzo niezadowalająca. Moim zdaniem zespół został nieźle zbudowany. Nazwiska zawodników świadczą o tym, że powinien grać lepiej. Moim zdaniem przed nowym prezesem staną decyzje, co robić z tym dalej i dlaczego tak jest – powiedział kilka dni wcześniej szef rady nadzorczej.

W dzisiejszym meczu z Asseco Resovią Rzeszów, a może nawet do końca sezonu, zespół z Będzina poprowadzi dotychczasowy asystent Vermeulena – Emil Siewiorek. Początek meczu o godz. 20.30.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here