Trwają ostatnie prace przy fontannie na będzińskiej plaży. Termin zakończenia prac zaplanowano na 28 czerwca.

Będzin stawia na rekreację i rozrywkę dla mieszkańców. Wkrótce, powstała w ubiegłym roku plaża miejska wzbogaci się o nową wodną atrakcją. Prace przy fontannie na będzińskiej plaży weszły już w ostatnią fazę.

Instalacja składa się z dyszy głównej umieszczonej centralnie oraz dwunastu dysz strumieniowych, umieszczonych na planie okręgu. Fontanna będzie posiadała nawierzchnię wykonaną z płyt granitowych.

Fontanna na będzińskiej plaży - fot. UM Będzin
Fontanna na będzińskiej plaży – fot. UM Będzin

– Montowane są ławki i szezlongi oraz prowadzone są ostatnie prace instalacyjne. Niedługo będziemy mogli korzystać z kolejnej będzińskiej wodnej atrakcji, idealnej na takie upalne dni – mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

To nie koniec atrakcji, jakie pojawią się w okolicy miejskiej plaży. Wkrótce powstanie tu także tężnia solankowa, wiata grillowa oraz basen i wodne atrakcje dla dzieci. Dopełnieniem będą ławki, leżaki, zielone nasadzenia oraz parking.

Fontanna na będzińskiej plaży - fot. UM Będzin
Fontanna na będzińskiej plaży – fot. UM Będzin

– Jeśli chodzi o plażę, dobiegają końca również prace projektowe dotyczące odkrytego basenu. To będzie wspaniałe miejsce wypoczynku i rekreacji dla wszystkich mieszkańców naszego miasta – zaznacza prezydent Komoniewski. – Ładne oświetlenie, ciekawa architektura, woda i zieleń – to miejsce z pewnością przypadnie mieszkańcom do gustu – dodaje.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Miejsce jest obecnie skończone i w sumie ładnie wygląda. Jedynie co t brakuje czegoś takiego co by przyciągało ludzi przez cały rok. Szkoda że miejsce do kompania raczej jest mało funkcjonalne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here