W mediach społecznościowych pojawił się film nagrany przez jednego z pacjentów oddziału wewnętrznego Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego, który od kilku dni poddany jest kwarantannie.

W mediach społecznościowych pojawiła się dramatyczna relacja pacjenta oddziału wewnętrznego w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim. Przypomnijmy, że oddział ten od kilku dni objęty jest kwarantanną.

– Zostaliśmy w sześć osób, z jedną pielęgniarką na oddziale. Już osiem osób zostało wywiezionych z pozytywnym wynikiem koronawirusa. Leżę z sąsiadem, który ma wynik ujemny. Ale na przeciwko jest sąsiad z wynikiem pozytywnym. Nikt się nami nie interesuje! – opisuje pacjent.

– Na całym oddziale jest jedna pielęgniarka, tu jest pani która wymaga opieki lekarskiej. Ludzie nie macie pojęcia co się dzieje. Pielęgniarki są z pozytywnymi wynikami, są lekarze z pozytywnymi wynikami. Pani ordynator wyszła stąd też z pozytywnym wynikiem. Siedziała z nami z poczucia odpowiedzialności – mówi pacjent. – To co się tu dzieje, to jest paranoja. Jestem po trzech wynikach ujemnych na koronawirusa. Dalej jestem tu trzymany. Codziennie wywożeni są ludzie z pozytywnymi wynikami – dodaje.

Dramatyczna relacja pacjenta z oddziału wewnetrznego w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim 😳
Ciężko uwierzyć w to co się dzieje 🤬
Autor:
Bogdan Krogulski

Opublikowany przez Justynę Słupską-Sulej Piątek, 3 kwietnia 2020

Do sprawy odniósł się szpital, który wydał specjalne oświadczenie.

Jak Państwo wiedzą, stale i otwarcie komunikujemy się z Państwem, prosząc, by od nas czerpać sprawdzone informacje. Szczególnie, że sytuacja jest wyjątkowa, towarzyszą jej silne emocje, a Szpital – nawet gdybyśmy uważali, że można byłoby podjąć inną decyzję – musi przestrzegać obowiązujących nas zaleceń.

 1. Kwarantanna, której zostali poddani Pacjenci i Personel Oddziału prowadzona jest zgodnie z obowiązującymi nas zaleceniami. O jej przebiegu decyduje Inspektor Sanitarny, specjalizujący się w działaniach tego typu. Nawet jeśli wydaje nam się, że jakieś działania mogłyby być prowadzone inaczej – musimy zdać się na decyzje Inspektora.
 2. Na oddziale, na którym przebywał autor filmu przebywało 6 pacjentów, w tym dwoje leżących i czworo chodzących. Opiekę nad nimi sprawowała 1 pielęgniarka będąca na oddziale + 2 pielęgniarki „dochodzące” spoza oddziału, każdorazowo w środkach ochrony indywidualnej oraz lekarka. Zaznaczamy, że była to opieka zagwarantowana w ramach nocnego dyżuru, gdy większość pacjentów po prostu śpi. Personel opiekujący się pacjentami jest ograniczony do minimum w związku z zaistniałą sytuacją.
 3. Fakt, że na korytarzu było pusto – jest prawidłowy. Pacjenci nie powinni opuszczać swoich sal i przechodzić do innych pomieszczeń, o co prosimy i apelujemy. Przemieszczanie się między salami (jak widzimy na filmie) może powodować transmisję zakażeń.
 4. Film został nagrany po zdiagnozowaniu przypadku koronawirusa u 8 osób, o czym wczoraj Państwa otwarcie informowaliśmy. W trakcie nagrania zakażeni pacjenci przewożeni byli do szpitali zakaźnych. Prosimy, by wziąć też pod uwagę, że transport zakażonych osób odbywa się specjalnymi karetkami, które w ostatniej dobie obsługiwały wspomniane 130 zakażeń w województwie.
 5. Każdorazowo po uzyskaniu wyników testów, przeprowadzamy kolejną ich serię wśród Pacjentów i Personelu z oddziału poddanego kwarantannie. Gdy są wyniki ujemne (brak wirusa) Pacjentom będziemy wykonywali tomografię, która jest dodatkowym sposobem potwierdzenia lub zaprzeczenia zakażenia koronawirusem. Jeśli ich stan zdrowia pozwoli na zmianę miejsca kwarantanny, będziemy występować do Sanepidu o taką zmianę.
 6. Pacjent, który otrzymuje wynik negatywny (o czym mowa w filmie) nie ma gwarancji braku zakażenia, bowiem wirus rozwija się kilka dni, dlatego dla swojego i innych bezpieczeństwa musi jeszcze pozostać w kwarantannie do wyników kolejnego testu.
 7. Wszyscy Pacjenci z dodatnim wynikiem zostali przetransportowani do szpitali zakaźnych lub są poddani izolacji domowej. Pozostałych 6 pacjentów kontynuujących kwarantannę – zostało przeniesionych do indywidualnych sal, w przygotowanej dla nich, odizolowanej części szpitala.

– Rozumiemy emocje jakie pojawiają się w obliczu zagrożenia koronawirusem. Prosimy jednak o uwzględnienie obowiązujących nas procedur i zachowanie spokoju. Nasz personel pracuje angażując w to wszystkie siły, sytuacja jest monitorowana, a decyzje podejmowane są pod nadzorem Inspektora Sanitarnego. Istotnie, pewne działania, podejmowane w naszym czy innych szpitalach mają radykalną formę, co wynika z przestrzegania zasad zabezpieczających nas przez rozprzestrzenianiem się wirusa – ale czynione jest to w trosce o zmniejszenie ryzyka zakażeń – skomentował sytuację Sosnowiecki Szpital Miejski.

Skomentuj przez Facebook

88 KOMENTARZE

    • No prezydent i prezes szpitala, ale ja przecież nie o tym. To nie jest strona urzędowa, tylko gazeta, która o tym pisze, już rozumiesz? Myślisz że to biuro podawcze, które prześle info do Chęcińskiego?

    • Znowu ten pustak zalewa całe forum…leczysz jakieś kompleksy w stosunku do Pana Prezydenta ?
     Przegrałeś z nim wybory czy jak że leczysz tu swoje frustracje ?
     Nie zapomnij napisać o stadionie…

     • A coś merytorycznie w temacie potrafisz napisać? Za co tym razem będziesz chwalił Chęcińskiego?

     • A czy Ty wiesz co to jest prolągata? Skoro wiesz co to pustak to zapewne wiesz że do muru jest potrzebna zaprawa. Często jej składnikiem jest łajno.

   • Witam ministerstwo propagandy. Co z tym nagraniem prawda czy fałsz? Czy w końcu wszej maści politolodzy z ministerstwa propagandy odpowiedzą kto odpowiada za szpital miejski w Sosnowcu?

    • Nagranie jest prawdziwe ale to co zawiera to brednie. 1 pielęgniarka na 6 odpoczywających osób na kwarantannie to źle? Poza tym koleś łamie zasady jakie panują w szpitalu i nie potrafi założyć poprawnie maseczki.}
     I nie ie jestem miłośnikiem PO. Taka sama mafia jak PiS.

 1. Czegos nie rozumiem. Pomimo opini szpitala i zrelacjonowania zasad wprowadzonych przez Sanepid, Pacjent nadal ma prawo obawiac sie o bezpieczensto wlasne i innych przebywajacych w oddziale. Czy zastanowiono sie nad pewnymi faktami?
  1. Czy korelacja wymogow Sanepid-u z organizacja szpitala jest na biezaco monitorowana?
  2. Czy mimo ograniczeń liczby personelu, pacjenci nie powinni być zabezpieczeni przez zespół w przypadku stanu zagrożenia życia?
  3. Czy pacjenci i personel objęci są opieka psychologa?
  Wydaje się , że wladze szpitala zapominają o tym, iz w obliczu smiertelnej zakaznej choroby psychika ludzka jest krucha?

  • „Rodzice uczniów, którzy nie są w stanie zapewnić swoim dzieciom sprzętu komputerowego do zdalnego nauczania, zgłosili zapotrzebowanie na 17 tys. sztuk komputerów.” Zgłoście się do prezesa PiS. On wam załatwi.

   • Kaczyński miał całkowitą rację mówiąc że ceny węgla zależą od węglowodanów ponieważ one stymulują pracę mózgu. Zła pracę mózgu powoduje wzrost kosztów wydobycia węgla. Niektórzy z Was mogą mięć wirusa mózgu. We Włoszech w czasie tej zarazy stwierdzono klinicznie że nie chorzy mieli obrzęk mózgu.

    • A kto odpowiada za ogólny stan służby zdrowia w Polsce? Za to, że brakuje personelu, sprzętu, pieniędzy na leczenie? Kuleje wszystko od lat, a ty chcesz zrzucić całą winę na coraz biedniejszy przez pisowską politykę samorząd. Zaczynam się poważnie zastanawiać, czy jesteś pisowskim trollem, czy odwrotnie, bo swoimi prowokacyjnymi wypowiedziami tylko potęgujesz obrzydzenie wielu ludzi do pisu.

     • Gościu ile rządzi PiS, ile rządzili układowicze z PO PSL SLD UW? Najpierw do nich „ale”, a na końcu do obecnie rządzących.

    • Od 5 lat rządzi PiS. Zadłużenie szpitali w 3 lata wrosło o 4 mld (tyle wydali na TVPiS do tej pory). PiS zamyka oddziały i całe szpitale… I najważniejsze. To PiS odpowiada za rezerwy. To PiS stwierdził, że jesteśmy przygotowani. Kilka dni po pierwszym przypadku już były braki w szpitalach. PiS nie zrobił nic przez 2 miesiące. PiS-owska mafia bardziej dba o swoje koryto.

 2. Przecież tu nie ma żadnego problemu bo to zwolennik PIS ukrywający się za maską. Taka narracja zostanie nam przekazana, poza tym jak są problemy to zawsze winna jest opozycja. To każdy wiedzieć powinien, a w Sosnowcu rządzi PO.

  • Dokładnie. Jedyną naprawdę karygodną rzeczą, za którą ktoś powinien „beknąć”, jest trzymanie razem osób z wynikiem pozytywnym i negatywnym. Od razu po poznaniu wyników testu powinna być separacja, już w obrębie szpitala.

 3. 1 pielęgniarka na 6 osób odpoczywających na kwarantannie. No po prostu zbrodnia… Nie dość, ze koleś nie przestrzega zasad kwarantanny to nie potrafi założyć poprawnie maseczki.

 4. Tłumaczenie dyrekcji poniżej krytyki. Tłumaczy cie się procedurami, ale napewno nie zdrową logiką. Jaki jest sens prewencyjny trzymania ludzi w grupowej kwarantannie. Kwarantanna jest międzyinnymi po to aby sprawdzic czy u osoby z pewnym prawdopodobieństwem zachorowania rozwinie się wirus. Jeżeli te osoby są w grupie, a wirus wystąpi u tylko jednej osoby, to prawdopodoboeństwo pojawienia się wirusa u pozostałych wzrasta do 90%, mimo że pozostałe osoby mogły by być potencjalnie zdrowe.
  Tak naprawde każda z tych osób powinna być izolowana w osobnym pomieszczeniu. Jeżeli nie radzi cie sobie z problemem, to zamknijcie szpital na pewien czas jak zrobiła to dyrekcja szpitala górniczego a nie rób cie nic na siłę. Zamiast chronić tworzy cie wylęgarnie wirusa!!!!

 5. Witam ministerstwo propagandy. Co z tym nagraniem prawda czy fałsz? Czy w końcu wszej maści politolodzy z ministerstwa propagandy odpowiedzą kto odpowiada za szpital miejski w Sosnowcu?

   • Wyobraź sobie co byłoby, gdyby premierem był Morawiecki, ministrem zdrowia Szumowski, a marszałkiem sejmu Witek…
    To dopiero byłby dramat…

    • W der Onet to przeczytałeś? Porównaj sytuację Polski z Szumowskim i Morawiec kim z sytuacją Włoch, Niemiec, Hiszpanii, a nawet USA. Jesteś idiotą, czy niewidomym?

     • Co Ty chcesz pajacu porównywać ?
      Gospodarkę?
      Medycynę ?
      Jeszcze z Niemcami i USA ?
      Niemcy którzy mają więcej zarażonych , pomagają Włochom i Francji , u nas brakuje wszystkiego…gdyby nie pospolite ruszenie byłby katastrofa.
      I w tym całym chaosie , oszalały kaczor chce jeszcze przeprowadzić wybory !
      Kończę dyskusję z tobą bo jesteś daremny jak… Onet…

 6. Przepominam że węglowodany działają pozytywnie na pracę mózgu bezpośrednio a cenę węgla pośrednio jak to kaczor mówił „totalsom”. Czyżby nie skorzystali z rzetelnej rady?

  • Nie jestem znajomym, ale z pewnością żeby aż tak bardzo poświęcić się sosnowiczanom zostawił wspaniale funkcjonującą firmę, lub zrezygnował z posady dyrektora banku, wszystko dla nas. Człowiek orkiestra!

 7. Każdy kto znał Chęcińskiego miał świadomość że kierowanie takim miastem go przerasta i każdy czeka jaki będzie tego koniec z jaką skalą problemów. Wybierając go zrobiono mu krzywdę o tym trzeba pamiętać.

  • Ludzie go wybrali tylko aby zrobić na złość Górskiemu i tyle – był kiedyś facetem OK! ale władza mu kompletnie mózg zlasowała.Szkoda że dał się otoczyć zgrają przysrywaczy i brnie na oślep.

   • Prawda jest dość oczywista, bez gruntownego, solidnego przygotowania i wsparcia osób merytorycznych nie da się ocenić zachodzących procesów oraz podjąć właściwych decyzji. Sosnowiec niestety ma w związku z tym obecnie bardzo poważny problem, czas to zwryfikuje.

 8. Widzący… Już potwierdzone, że Sosnowiec, mamy ulicę, a raczej obszar kilku ulic.
  Pisz dalej, dalej pisz. Zostawiaj ślady.
  Już jesteś prawie namierzony.
  Skończy się ta twoja psychoza. Jeszcze troszkę.

  • @hunter – te myśliwy, uważaj aby i ciebie nie upolowano – przedstaw się publicznie to wyślemy ci IP połowy tutejszych dyskutantów… i co im zrobisz? czyżby zatrzymał ci się kalendarz, to już nie te czasy kiedy ludziom się gęby zamykało administracyjnie

 9. Niepotrzebnie się Państwo denerwujecie – tekst wyjaśnień Szpitala to materiał przygotowany dla TVP Info a tu i w Wyborczej ukazał się przez pomyłkę.
  Przecież wszystko to co napisał Szpital wystarczy skonfrontować zamieszczoną tu wcześniej notatką o ogłoszeniu przez ten Szpital apelu o pomoc i zbiórki wśród mieszkańców bo prawie nic nie mają i długo nie pociągną. Słychać też jakoby zrzucono się na karetkę a teraz trwa zbiórka na wspomożenie pracowników Pogotowia.
  Reasumując – czyżby wszystko to emocjonalne żarty dla oczernienia władz i kierownictwa naszego najlepszego Szpitala w mieście.
  A skoro ten pacjent bredzi i mataczy to odebrać mu telefon, zamknąć w izolatce, zrobić mu lewatywę… albo przenieść go takiego Szpitala gdzie są Lekarze i Pielęgniarki umiejący się zająć chorym a nawet chorym i przewrażliwionym emocjonalne pacjentem.

 10. Zwracam się do wszystkich uczestników forum o przeczytanie z uwagą czym zajmuje się Wydział Zdrowia UM Sosnowca. Szczególnie z uwagą przeczytajcie punkty 3,7,8. Po tej lekturze nie będziecie mieć żadnych wątpliwości co do odpowiedzialności za szpital. Na tym kończę polemikę.
  Pozdrawiam

  • A Żołgino rzuca chyba wszystkich trolli żeby tworzyć negatywny wizerunek Chęcińskiego i niby subtelnie i obiektywnie (jedno i drugie nieudane) sugerować pozytywny wizerunek PiS. Choćby skał s*ły, wybory 10 maja muszą się odbyć, bo później nie będzie się dało ukryć stanu tego państwa. Jego finansów, pomocy milionom już wówczas potrzebujących, służby zdrowia w zapaści, rzeczywistej pomocy firmom, e-szkoły itd. Zaczną też robić testy na wirusa w takiej liczbie, jak np. w Niemczech, lub choćby w Czechach (proporcjonalnie do liczby mieszkańców) i nie będzie powodów do głoszenia, jak to w Polsce jest super na tle reszty świata.
   Jak Państwo wspiera takie szpitale w potrzebie? Jesteśmy obywatelami tego kraju i mamy rząd, który powinien pomóc. Jeśli samorząd sobie nie radzi i jest tak skandalicznie, to może państwo powinno w jakiś sposób zainterweniować? Może np. pan premier, wśród wielu swoich umiejętności i doświadczeń zawodowych odkryłby, że kiedyś był lekarzem, pielęgniarzem, alb chociaż salową?

   • Po takich fachowcach jak lewica czy liberalne PełO i ich większościowe medialne propagandowe zaplecze to ZL jak i inna opcja nie powinna absolutnie już dojść do władzy, a jednak. Przecież pomagali szpitalom, kch/nfz super działały, dbali o finanse, firmy, szkoły, z niczym nie ściemniali :-)) 😉

    • I dlatego ich u władzy póki co już nie ma, a od blisko 5 lat wstajemy z kolan i ruin z jaśnie panującym bez żadnego trybu i jego teatrem. Sprawdź, jak „poprawiła” się służba zdrowia w tym czasie, ile oddziałów szpitalnych zostało otwartych (sarkazm). Jeszcze nasze prawnuki będą słuchały o winie Tuska. Na szczęście, już nawet coraz więcej wyborców pisu się krzywi jak to słyszy.

  • Bardzo dobry pomysł, dodatkowo proponuje i namawiam aby wszyscy dyskutujący powyżej weszli na Youtube – tam jest dziesiątki filmików,” jak w domu z byle czego, zrobić w pięć minut maseczkę” – i zabrali się do roboty.
   A gdy jeszcze maseczki zaczęli robić w godzinach siedzenia na stołkach, urzędnicy miejscy to moglibyśmy te maseczki eksportować nawet do Katowic, Gliwic i Bytomia

   (ps- to chyba ostatnie w pełni wolne wpisy bo wszystkie okoliczne portale gdzie można było wpisać coś anonimowo o Sosnowcu, strachliwi i „niezależni” dziennikarze pozamykali obowiązkiem rejestracji)

   • Taka maseczka, to sztuka dla sztuki, przed niczym nie zabezpiecza, robi więcej złego niż dobrego, dając nieświadomemu poczucie bezpieczeństwa, które może być śmiertelnie niebezpieczne.

    • Anonimie, kup sobie jakąś tegotygodniową gazetę i poczytaj – opcja z poprzednich tygodni, że maseczka szkodzi i daje poczucie… itd – jest już nieaktualna. W wielu krajach jest obowiązkowa a i u nas będzie obowiązkowa lada chwila. Taka byle jaka maseczka, nawet papierowa ma nie zabezpieczać ciebie ale zabezpieczać innych na których zioniesz sobą.

 11. ale burdel… pracy niet, galerie nieczynne, meczuf chyba też niet i na forum zapanowała psychoza…
  było się wcześniej przejmować losami miasta i zagłosować, a nie teraz rżnąć głupa…

 12. Całe Czerwone Zagłębie jak w soczewce.
  Zaprzaństwo, podział na „nasi” i „oni”.
  Politykierka, brak kręgosłupa, brak korzeni na gruncie intelektu.
  Ruski zabór pełną gębą. Łeeeee.

  I pomyśleć, że wystarczyło, że Zagłębie przestało grać. Taka psychoza.
  Cieszcie się. Przynajmniej nie przegrywa.

  • Szwab trzeba Ci przyznać rację a dowodem na tak postawione tezy niech będzie fakt, że sprzeda się tu taki produkt marketingu jak chęciński.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here