Teatry Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie oraz Zagłębia w Sosnowcu otrzymały wyróżnienia.

Złote Maski to coroczna nagroda dla artystów i teatrów. Uznawane są za najbardziej prestiżowe w świecie teatralnym w województwie śląskim. W tym roku przyznawano je w 11 kategoriach.

Dwie z nich trafiły do Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie. Nagroda w kategorii „aktorstwo za rolę w teatrach lalkowych” otrzymał Jacek Mikołajczak. Doceniono jego rolę w spektaklu „Złodziej czasu” Waldemara Wolańskiego, który sam reżyserował.

Ponadto doceniono jego kreację w „Nońku” Marty Guśniowskiej w reżyserii Bernardy Anny Bieleni. Drugi z wymienionych spektakli otrzymał jeszcze jedną nagrodę. Został on uznany za najlepszy spektakl dla młodych widzów.

Podobnie jak w przypadku Teatru Dzieci Zagłębia, nagrodę otrzymała także scena w Sosnowcu. Statuetkę otrzymał Wiesław Sławik za rolę Opy w spektaklu „Nikaj” Zbigniewa Rokity w reżyserii Roberta Talarczyka. Nagrodzono także Jędrzeja Piaskowskiego za reżyserię spektaklu „Komedia. Wujaszek Wania” według dramaturgii i na podstawie tekstu opracowanego przez Huberta Sulimę