Skorzystanie z usług kurierskich nie wymaga udawania się do punktu nadawczego lub dzwonienia do biura obsługi klienta – teraz można zrobić to również za pośrednictwem internetu. Jak wygląda wysyłka paczki do Niemiec krok po kroku bez wychodzenia z domu? Sprawdź w artykule poniżej.

Usługi kurierskie niezmiennie popularne

Z usług kurierskich korzystamy dzisiaj coraz częściej. Odbieramy paczki, ale również nadajemy je do adresatów nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Z usług kurierskich można skorzystać naprawdę łatwo i wygodnie, a ponadto tanio – bez wychodzenia z domu, stania w kolejkach i zawierania umów. Sprawdź, jak dokładnie działa kurier online!

Dlaczego paczki do Niemiec najlepiej nadawać przez internet?

Wysyłka paczki do Niemiec przez internet i zamawianie tym sposobem kuriera ma wiele zalet, dlatego obecnie zdecydowana większość osób decyduje się na taką opcję. Przez internet można nadawać nie tylko paczki, lecz również listy w kopertach, a nawet palety o wadze do kilkuset kilogramów. Firmy kurierskie dowożą paczki praktycznie na całym świecie, dlatego można nadawać je jako krajowe, ale też międzynarodowe, na przykład do Wielkiej Brytanii, Niemiec, USA, Chin i wielu innych krajów świata. Wystarczy tylko komputer lub telefon z dostępem do internetu!

Broker kurierski, czyli przesyłka tańsza nawet o 70%

Aby przesyłki kurierskie przez internet były jeszcze tańsze, warto zdecydować się na skorzystanie z usług brokera kurierskiego. To firma, która pośredniczy między kurierem a klientem, umożliwiając znalezienie najtańszej oferty.

Broker kurierski AlleKurier współpracuje z największymi firmami kurierskimi na rynku, w tym DPD, InPost, DHL, UPS, GLS, FedEx oraz Geis i pozwala na nadawanie przesyłek kurierskich – kopert, paczek i palet  – na terenie Polski, Europy i większości innych krajów świata. Z usług można korzystać bez zawierania umów. W porównaniu do cen bezpośrednio u kuriera można zaoszczędzić nawet do 70%!

Aby zapłacić za paczkę jak najmniej, wystarczy nadać ją przez stronę brokera kurierskiego. To bardzo proste – należy uzupełnić formularz i wszystkie obowiązkowe w nim pola, a zamówiony kurier odbierze przesyłkę nawet tego samego lub już kolejnego dnia.

Jak zamawiać kuriera online w kilku prostych krokach?

Zamówienie usług kurierskich przez internet jest bardzo proste – można zrobić to w dowolnym momencie bez potrzeby wychodzenia z domu. Oto instrukcja, jak zlecać przesyłki kurierskie przez internet:

1. Przygotuj paczkę do nadania

Na początku należy zapakować paczkę. Powinna być odpowiednio zabezpieczona, aby nie uległa uszkodzeniu podczas transportu. Następnie należy ją zmierzyć i zważyć.

2. Wybierz ofertę

Na podstawie wymiarów i wagi paczki można wykonać jej wycenę na stronie brokera kurierskiego. To pozwoli na wybranie najtańszej oferty.

3. Wypełnij formularz nadania

W formularzu na stronie należy podać niezbędne informacje, w tym dane nadawcy i odbiorcy, informacje o paczce i ewentualnie dodatkowo płatnych usługach.

4. Zapłać za przesyłkę

Za nadanie paczki online najlepiej zapłacić przy użyciu systemu szybkich płatności online, na przykład przelewem lub kartą.

5. Wydrukuj dokumenty przewozowe

Zadbaj o wysoką jakość wydruku, aby firma kurierska mogła bez problemu skanować kody na dokumentach. Umieść dokumenty przewozowe na paczce.

6. Przekaż paczkę kurierowi

Kurier odbierze paczkę spod wyznaczonego w formularzu nadania adresu.