W ostatnim czasie w przestrzeni publicznej pojawiło się wiele informacji o złej sytuacji finansowej Wojkowic. Burmistrz Tomasz Szczerba dementuje te plotki i przedstawia fakty.

W ostatnim czasie w mediach społecznościowych pojawiło się wiele informacji o fatalnej kondycji finansowej Wojkowic. Głos w tej sprawie postanowił więc zabrać burmistrz tego miasta.

Jak twierdzi Tomasz Szczerba pojawiające się w przestrzeni publicznej pogłoski to kłamstwo i manipulacja. Na dowód przedstawia konkretne liczby.

Według przedstawionych danych Tomasz Szczerba zastał miasto z dochodami wysokości 31 mln zł oraz zadłużeniem w wysokości 9,15 mln zł. Kwota zobowiązań sięgała około 30 proc. dochodów.

Zadłużenie Wojkowic – fot. UM Wojkowice
Zadłużenie Wojkowic – fot. UM Wojkowice

Po pięciu latach dochody Wojkowic zwiększyły się do 44 mln zł, zaś zadłużenie z tytułu kredytów i pożyczek spadło do kwoty 6,19 mln zł, co daje 14 proc. zadłużenia.

Burmistrz Wojkowic podkreśla, że w ciągu tych kilku lat na terenie miasta zrealizowano wiele inwestycji wartych dziesiątki milionów złotych. – Działamy odpowiedzialnie i z głową, bo rozwój Wojkowic to projekt na lata, gdzie ja już nie będę mógł być burmistrzem. Patrzę jednak szerzej na wiele spraw, bo chcę, żeby to miasto cały czas się rozwijało – podkreśla Tomasz Szczerba.