Ponad 40 osób na scenie, światowe hity, rockowa legenda – Another Pink Floyd po ponad trzydziestu latach od ikonicznej trasy koncertowej Pink Floyd wznawia i odtwarza legendę. Wish You Were Here, Money, High Hope oraz Another Brick in the Wall to przeboje, które zna cały świat. Jak zabrzmią w polskiej interpretacji? Przekonamy się już 20 stycznia 2024 roku na scenie Cavatina Hall.

Another Pink Floyd, czyli najbardziej znany cover band

Polski tribute band działa od 2008 roku. Wtedy też Andrzej Łakomy założył kapelę odtwarzającą twórczość zespołu Pink Floyd. Brytyjska formacja grająca przez ponad trzydzieści lat zgromadziła wielu fanów na całym globie. David Gilmour, Roger Waters, Syd Barrett, Nick Mason oraz Richard Wright to piątka muzyków, która zmieniła oblicze muzyki na zawsze. Eksperymentowali z formą, tekstami, a także wizualizacjami na koncertach, sprawiając, że każdy występ stawał się niepowtarzalnym show.

Ta fascynacja psychodelicznym rockiem, który reprezentowali Pink Floydzi dotarła także do Polski. Kilkanaście lat po zakończeniu działalności brytyjskiej kapeli polski cover band postanowił zająć się przedstawieniem spuścizny kwintetu nowym pokoleniom. Another Pink Floyd z sukcesami podróżuje od lat po Europie. Tym razem przeboje Pink Floyd zabrzmią w zupełnie nowej odsłonie. Na scenie Cavatina Hall pojawi się bowiem, oprócz kapeli, orkiestra symfoniczna. Ten wyjątkowy koncert Another Pink Floyd będzie miał miejsce 20 stycznia 2024 roku w bielskiej sali koncertowej Cavatina Hall.

fot. mat. pras.

Marek Raduli – polski wirtuoz gitary

Oprócz wspomnianego Another Pink Floyd, którego wiodącym głosem jest wokalista posługujący się pseudonimem Norman Power, wystąpi Marek Raduli. Muzyk najbardziej znany jest jako gitarzysta, jednak zarówno ścieżkę edukacyjną, jak i karierę w branży muzycznej zaczynał od… perkusji. Był członkiem takich kultowych kapel jak: TSA, Banda i Wanda, Bajm, ekipy Tadeusza Nalepy oraz Budka Suflera.

Sam założył kilka zespołów: ΠR2 czy SQUAD oraz grał w innych projektach. Koncertował z zespołem The Colors oraz Laboratorium. Produkował i był szefem muzycznym zespołu Ani Wyszkoni. Był uznawany wielokrotnie najwybitniejszym gitarzystą polskiego rynku muzycznego. W styczniu dołączy do ekipy Another Pink Floyd, aby odtworzyć najbardziej charakterystyczne riffy gitarowe Brytyjczyków.

fot. mat. pras.

Cavatina Hall – rock, folk, pop i jazz

Szklana bryła przypominająca muszlę skrywa w sobie wyjątkową salę koncertową. Ponad tysiąc miejsc dla słuchaczy, przestrzeń wykonana w drewnie oraz perfekcyjne warunki akustyczne powodują, że Cavatina Hall to miejsce niebanalne. Dotychczas na scenie pojawili się artyści zarówno z polskiego podwórka, jak i gwiazdy światowego formatu.

W centrum Bielska-Białej publiczność gościła już muzyków z wielu gatunków. Dla fanów rocka nie lada gratką były występy takich osobowości jak: Maria Peszek, Me And That Man, Smolik & Kev Fox, Karaś & Rogucki czy Tomek Lipiński. W kolejnych miesiącach rockowego pazura w Cavatina Hall pokażą: Piotr Cugowski z Małgorzatą Ostrowską, Lady Pank, Myslovitz, Varius Manx oraz Renata Przemyk.