Od 10 lutego kierowcy muszą liczyć się z kolejnymi utrudnieniami na DW 791 w Zawierciu (ul. Mrzygłodzka). Tym razem związane są z drugim etapem przebudowy drogi wojewódzkiej 791.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach realizuje drugi etap przebudowy drogi wojewódzkiej 791. W związku z tym wykonawca poinformował, że ulica Mrzygłodzka zostanie zamknięta.

Na czas remontu zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu (zamknięcie drogi) na odcinku DW 791 od ronda przy Hotelu Villa Verde aż do skrzyżowania z ulicami Rolniczą i Podmiejską.

– Informujemy, że odcinek od ronda przy Hotelu Villa Verde do kapliczki będzie zamknięty dla ruchu (wyjątek stanowią mieszkańcy, którzy muszą dojechać do swoich domów) – mówią przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

Rusza drugi etap przebudowy DW 791 - fot. UM Zawiercie
Rusza drugi etap przebudowy DW 791 – fot. UM Zawiercie

Odcinek od kapliczki do skrzyżowania z ulicami Podmiejską i Rolniczą również będzie zamknięty dla ruchu, ale w tym przypadku wyjątki to: mieszkańcy, komunikacja publiczna oraz osoby, które dowożą dzieci do Szkoły Podstawowej nr 11. Objazd wyznaczono ulicą Inwestycyjną (od ronda przy Villa Verde) do ronda przy ulicy Wojska Polskiego (DK 78).

Według planów, utrudnienia mają potrwać do końca sierpnia 2020 r. – W przypadku zmian okresu zamknięcia będziemy informować na bieżąco – informuje wykonawca.