Już po raz jedenasty przez miasta Zagłębia Dąbrowskiego przejedzie Masa Krytyczna. Rowerzyści ponownie spotkają się 3 maja. W tym roku meta została ulokowana w Będzinie.

W ubiegłym roku Zagłębiowska Masa Krytyczna wróciła do korzeni – metę jubileuszowego wydarzenia ulokowano na rynku w Czeladzi. Zmiana ta była nawiązaniem do pierwszej edycji, która również kończyła się w najstarszym mieście Zagłębia Dąbrowskiego.

W tym roku trasa Zagłębiowskiej Masy Krytycznej liczy 14 km i biegnie przez Sosnowiec, Dąbrowę Górniczą i Będzin. Meta w królewskim mieście to ukłon w stronę miasta, które w tym roku świętuje 660-lecie nadania praw miejskich.

Peleton tradycyjnie już wyruszy o godz. 15.00 spod dworca PKP w Sosnowcu, skąd ulicami 3 Maja, Blachnickiego i Braci Mieroszewskich dojedzie do Dąbrowy Górniczej. W dębowym mieście rowerzyści przejadą Aleją Róż i Królowej Jadwigi. Następnie dotrą do Będzina, gdzie ulicą Małobądzką dojadą do parku Dolna Syberka.

Na mecie na uczestników czekać będzie ciepły posiłek. Rozlosowane zostaną także rowery. Będzie ich jedenaście. Jednoślady ufundowały miasta: Będzin, Czeladź, Dąbrowa Górnicza i Sosnowiec oraz Bike Atelier.

X Zagłębiowska Masa Krytyczna – fot. MZ
X Zagłębiowska Masa Krytyczna – fot. MZ

Zagłębiowska Masa Krytyczna co rok cieszy się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego regionu. W 2017 roku w imprezie wzięło udział ponad 4 tys. rowerzystów. W tym organizatorzy spodziewają się nowego rekordu i przygotowali 5000 odblaskowych kamizelek, które będą wydawane na starcie od godz. 12.00.

Tak było w ubiegłym roku:

Jubileuszowa Zagłębiowska Masa Krytyczna za nami [ZDJĘCIA+WIDEO]