Większość z nas posiada ubezpieczenie zdrowotne – ponieważ pracujemy na umowie o pracę. W takiej sytuacji pracodawca każdego miesiąca pobiera składkę w wysokości 9 proc. naszego wynagrodzenia i przeznacza ją na ubezpieczenie zdrowotne.

Zaskoczenie przychodzi później – gdy zdarza nam się zachorować, a przychodnia informuje nas o tym, jak długo musimy czekać na swoją kolej. W przypadku lekarza pierwszego kontaktu to często nawet kilka dni, z kolei na wizytę u specjalisty poczekamy od kilku do kilkunastu miesięcy. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup polisy zdrowotnej.

Polisa zdrowotna – co to takiego?

W sytuacji, gdy potrzebujemy pilnie odwiedzić lekarza – czas jest niezwykle ważny. Niestety długość kolejek w przychodniach Narodowego Funduszu Zdrowia dla większości z nas bywa niemiłym zaskoczeniem.

W takiej sytuacji możemy skorzystać z prywatnych przychodni lub gabinetów lekarskich, jednak mamy zdecydowanie tańszą alternatywę, którą jest właśnie polisa zdrowotna.

Jest to ubezpieczenie, które w ramach stałej opłaty umożliwia nam darmowe i szybkie leczenie. Jest to przydatne zarówno wtedy, kiedy dopada nas grypa i potrzebujemy zwolnienia lekarskiego do pracy, jak również – gdy przytrafiają nam się poważniejsze problemy zdrowotne, wymagające wizyty u specjalisty.

Składki takiego ubezpieczenia nie są wygórowane. Przykładowo – towarzystwo ubezpieczeniowe AXA Assistance oferuje składkę od 43 zł rocznie. Z kolei grupa Prudential – 50 zł miesięcznie. W obu przypadkach kwoty nie są obciążające dla miesięcznego budżetu, a skorzystać możemy na nich na wiele sposobów. Warto sprawdzić ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne na www.ubezpieczeniaonline.pl, by przekonać się, że nie będzie to duży koszt.

Co nam daje polisa zdrowotna?

Ubezpieczenie zdrowotne jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla osób cieszących się dobrym zdrowiem, jak i tych – którzy zmagają się z różnymi nawracającymi lub stałymi problemami, jak np. alergia, infekcje dróg moczowych, problemy z nadciśnieniem, choroby tarczycy oraz wiele innych.

Osoby, które rzadko odwiedzają lekarza – mogą mieć pewność, że prędzej czy później spotkają ich jakieś kłopoty ze zdrowiem, wtedy potrzebna będzie wizyta u lekarza. W przypadku wizyty u specjalisty zazwyczaj potrzebujemy skierowania od lekarza pierwszego kontaktu.

Ubezpieczenie zdrowotne pozwala udać się do specjalisty bez skierowania, a na wizytę przyjdzie nam czekać maksymalnie kilka dni roboczych. To czas, który faktycznie jest możliwy do zaakceptowania, ponieważ kilkumiesięczne oczekiwanie na specjalistę w systemie NFZ może spowodować znaczne pogorszenie się naszego stanu zdrowia.

Z kolei ta grupa osób, która zmaga się z jakimiś problemami zdrowotnymi, jak np. nadczynność tarczycy – doskonale znają problemy związane z terminami wizyt u specjalistów – na wizytę u endokrynologa zazwyczaj czeka się ok. kilku miesięcy.

Oprócz łatwego i szybkiego dostępu do lekarza – osoba, która kupi polisę zdrowotną, może również skorzystać z darmowych badań diagnostycznych. To również ważna zaleta polisy zdrowotnej, ponieważ coraz więcej publicznych przychodni badania diagnostyczne wykonuje we współpracy z firmą zewnętrzną. Oznacza to, że za badania przyjdzie nam zapłacić – ok. 20 -150 zł w zależności od rodzaju badań.

Dodatkowym kosztem są oczywiście leki – które najczęściej kosztują niemało. Podsumowując – gdy zniecierpliwieni korzystamy z wizyty w prywatnym gabinecie – zapłacimy średnio 200 zł za jedną wizytę, wykonanie badań diagnostycznych – to koszt około 50 – 100 zł, a doliczyć jeszcze musimy koszt zaleconych leków – kolejne 100 zł. Jednorazowe problemy zdrowotne mogą nas kosztować około 350 – 500 zł, co jest sporą kwotą. Jeśli nasze problemy będą nawracać – koszt ten będziemy ponosić regularnie.

W takiej sytuacji – ubezpieczenie zdrowotne w cenie ok 50 – 100 zł miesięcznie zdaje się być zdecydowanie bardziej rozsądną decyzją. W ramach jednej składki możemy zapewnić sobie na przyszłość kompleksową opiekę medyczną.

Ile kosztuje polisa zdrowotna – przykładowe składki

Miesięczny koszt prywatnej polisy zdrowotnej, czyli dostęp do lekarzy i badań, to mniej niż 50 zł. Oczywiście, są też oferty droższe, które zawierają szerszy zakres ochrony. Porównujemy 3 przykładowe oferty – poniżej 50 zł, 100 zł i 200 zł miesięcznie.

Od 32 zł – TU Zdrowie wariant podstawowy
Szczegóły:

 • dostęp do lekarzy 16 specjalizacji: chirurg, internista, laryngolog, neurolog, okulista, pediatra, urolog;
 • dostęp do 199 badań: cholesterol, cytologia, morfologia, RTG;
 • czas trwania umowy – 12 miesięcy;
 • maksymalny wiek przystąpienia – 70 lat.

Od 99 zł – Signal Iduna Pełnia Zdrowia Start+
Szczegóły:

 • dostęp do lekarzy 14 specjalizacji: alergolog, chirurg, ginekolog, internista, kardiolog, laryngolog, neurolog, okulista, pediatra, urolog;
 • dostęp do 110 badań: cholesterol, cytologia, morfologia, RTG, EKG;
 • szczepienia przeciw grypie;
 • wizyty domowe – 2 w ciągu roku;
 • czas trwania umowy – 12 miesięcy;
 • maksymalny wiek przystąpienia – 60 lat.

Od 130 zł – AXA Ochrona z Plusem
Szczegóły:

 • dostęp do lekarzy 24 specjalizacji: alergolog, chirurg, ginekolog, internista, kardiolog, laryngolog, neurolog, okulista, ortopeda, pediatra, reumatolog, urolog;
 • dostęp do 176 badań: cholesterol, cytologia, morfologia, RTG, EKG, morfologia, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa;
 • szczepienia przeciw grypie;
 • wizyty domowe – nielimitowane;
 • rehabilitacja;
 • czas trwania umowy – 12 miesięcy;
 • maksymalny wiek przystąpienia – 69 lat.

Gdzie kupić dobre ubezpieczenie zdrowotne?

Polisa zdrowotna powinna być dobrej jakości – nie tylko cena ma znaczenie, ale również to, co oferuje nam polisa. Dobrym rozwiązaniem będzie ubezpieczenie zdrowotne na www.ubezpieczeniaonline.pl, gdzie znajdziemy wiele dobrych jakościowo produktów.

Zwróćmy uwagę na to, co ma nam zapewnić ubezpieczenie – czy zależy nam na długiej liście badań diagnostycznych, czy ważny jest szeroki wybór specjalistów – to kwestia bardzo indywidualna. Ważne jest również porównanie – dzięki niemu nie przepłacimy, a to szczególnie ważne, gdy i tak posiadamy darmowe ubezpieczenie zdrowotne z umowy o pracę.

W tym celu przydać nam się może porównywarka ubezpieczeń, która jest dostępna pod adresem www.ubezpieczeniaonline.pl. Mamy dzięki niej możliwość sprawdzenia, jakie produkty będą dla nas najlepsze, jakie są dostępne, ile będą nas kosztować. Porównywarka pozwala nam w sposób szybki i łatwy znaleźć odpowiednią ofertę, jak również zaoszczędzić wiele cennego czasu, który poświęcilibyśmy na samodzielne przeglądanie ofert.