Z myślą o sosnowieckich seniorach wystartował projekt w ramach, którego będą mogli oni skorzystać z wielu ciekawych i dostosowanych do ich zainteresowań zajęć.

Akademia Działacza dla zaprawionych działaczy społecznych, Klub Działacza dla początkujących, granty na inicjatywy i oczywiście Uroczysta Ceremonia, czyli Bal Aktywnego Obywatela – to wszystko czeka na sosnowieckich seniorów w wieku 60+, którzy wezmą udział w projekcie “Wespół w Zespół – Aktywni Obywatele Sosnowca”.

Projekt skierowany jest do osób 60+, które poszukują aktywności społecznej, nowych wyzwań, możliwości zdobycia lub podniesienia umiejętności społecznych, nowych przyjaźni, kontaktów. To właśnie dla nich została stworzona Akademia Działacza podczas, której nauczą się m.in. wystąpień publicznych, skutecznego planowania i zarządzania projektami społecznymi, wprowadzania zmian społecznych w środowisku lokalnym, pozyskiwania środków na organizację wydarzeń, a także promocji wydarzeń i skutecznej współpracy ze sponsorami.

Projekt Wespół w Zespół - fot. mat. pras.
Projekt Wespół w Zespół – fot. mat. pras.

Oprócz zajęć w Akademii powołany zostanie Klub Działacza, który będzie okazją do integracji, spotkań obywatelskich, podejmowania ciekawych inicjatyw, wydarzeń lokalnych, kampanii społecznych. Na ich organizację będzie można pozyskać środki w postaci czterech grantów o łącznej kwocie 8 tysięcy złotych.

Spotkania klubowe odbędą się w dzielnicach: Zagórze, Środula i Pogoń. Przygotowywanie tych inicjatyw będzie miało miejsce podczas narad roboczych pod okiem ekspertów. – Na przełomie lutego i marca 2020 roku obywatelską aktywność potwierdzimy i podsumujemy podczas Balu Aktywnego Obywatela 60+ – zapowiadają przedstawiciele Fundacji Wspierania Rozwoju Medeina, organizatora.

Swój udział w projekcie można zgłosić w siedzibie Fundacji Medeina (przy ul 3 maja 11 w Sosnowcu) oraz pod adresem mailowym: promocja.sak@gmail.com lub telefonicznie 606976474. Udział w projekcie jest bezpłatny.