Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała trzy osoby. Wśród nich jest prezes piłkarskiego Zagłębia i naczelnik Pierwszego Śląskiego Urzędu Skarbowego w Sosnowcu.

Jako pierwszy informację o zatrzymaniu prezesa Zagłębia Sosnowiec podał na swoim twitterze Maciej Wąsik, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Informacje tę potwierdził rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, który poinformował, że do zatrzymania wszystkich trzech osób doszło w poniedziałek.

Śledztwo ABW prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Katowicach i dotyczy przestępstw urzędniczych i korupcyjnych, związanych z wykorzystywaniem zajmowanego stanowiska w administracji skarbowej w celu uzyskiwania korzyści osobistych i majątkowych.

Jak przekazał nam Ireneusz Kunert, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Katowicach, postępowanie prowadzone jest od października 2016 roku.

– W ramach tego postępowania funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali trzy osoby, w tym Marcina K. – naczelnika Pierwszego Śląskiego Urzędu Skarbowego w Sosnowcu, któremu prokurator przedstawi kilkanaście zarzutów korupcyjnych, zagrożonych karą pozbawienia wolności, której górna granica wynosi 10 lat. Dwóm pozostałym osobom współpracującym z Marcinem K. zarzucono popełnienie przestępstw korupcyjnych, zagrożonych karą do 8 lat pozbawienia wolności. Jedną z tych osób jest prezes zarządu Zagłębia Sosnowiec – powiedział Ireneusz Kunert.

Jak udało nam się dowiedzieć, czynności z udziałem wszystkich trzech zatrzymanych zaplanowano na wtorek. Najbliższą noc spędzą oni w izbie zatrzymań. Śledztwo ma charakter rozwojowy i prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

W sprawie zatrzymania prezesa Zagłębia, klub wydał specjalne oświadczenie.

– W związku z komunikatem ABW w sprawie zatrzymania prezesa zarządu Zagłębie SA, akcjonariusz wniósł o niezwłoczne zwołanie rady nadzorczej Zagłębie SA w celu zawieszenia w czynnościach prezesa zarządu spółki – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Klub z Sosnowca nie został jeszcze powiadomiony przez organy ścigania o prowadzeniu śledztwa przeciwko prezesowi, ani o jego zatrzymaniu i przedstawieniu mu zarzutów.

Zatrzymali, bo obiecał bilety?

W godzinach wieczornych na stronie internetowej sosnowieckiego klubu swoje oświadczenie opublikował także prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski, który zgodził się na publikację wizerunku i nazwiska.

Według sternika klubu powodem zatrzymania była obietnica wręczenia urzędnikowi państwowemu dwóch biletów na mecz warszawskiej Legii z Ajaxem Amsterdam.

– W dniu dzisiejszym zostałem zatrzymany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, pod zarzutem obietnicy wręczenia korzyści majątkowej – w postaci dwóch biletów na mecz Legia Warszawa-Ajax Amsterdam – urzędnikowi państwowemu. Biletów jednak ostatecznie nie przekazałem, ale już sama obietnica okazała się wystarczającym powodem. – czytamy.

Prezes Jaroszewski po złożeniu wyjaśnień został zwolniony do domu.

– Po złożeniu wyjaśnień zostałem zwolniony do domu. Oddaję się do dyspozycji właściciela spółki – zarządu miasta Sosnowca w osobie prezydenta – dodaje Marcin Jaroszewski.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ OŚWIADCZENIE PREZESA ZAGŁĘBIA SOSNOWIEC

Oświadczenie prezesa Marcina Jaroszewskiego:

Witam wszystkich kibiców Zagłębia Sosnowiec, Sponsorów, Radnych Naszego Miasta, Przyjaciół i Zarząd Miasta. W dniu dzisiejszym zostałem zatrzymany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, pod zarzutem obietnicy wręczenia korzyści majątkowej – w postaci dwóch biletów na mecz Legia Warszawa-Ajax Amsterdam – urzędnikowi państwowemu.

Biletów jednak ostatecznie nie przekazałem, ale już sama obietnica okazała się wystarczającym powodem. Po złożeniu wyjaśnień zostałem zwolniony do domu. Oddaję się do dyspozycji właściciela spółki zarządu miasta Sosnowca w osobie Prezydenta.

Proszę w mediach używać pełnego imienia i nazwiska oraz wizerunku.

Pozdrawiam i obojętne w jakiej roli, do zobaczenia na meczu ze Stomilem.

Czy Zagłębie Sosnowiec awansuje w tym roku do ekstraklasy?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

10 KOMENTARZE

  1. Skoro w rozliczeniach z Urzędem Skarbowym dochodziło do nieprawidłowości to co dopiero będzie się działo jak powstanie spółka miejska do budowy stadionu gdzie będą zdecydowanie większe środki finansowe?

    • Bo Sosnowiec potrzebuje porządnego stadionu. To co jest teraz to obraz nędzy i rozpaczy.Chodziłam na ten stadion z moim tatą w latach 60. Teraz żal patrzeć,choć częściowo odnowiony.

  2. Krawczyk nie podszywaj się PO-d babę. Jeżeli jesteś jego Klakierem i przydupasem. Pamiętaj jest takie przysłowie na złodzieju czapka gore.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here