Obejrzyj koncert sosnowieckiego zespołu Animators

0
186

Sosnowiecki zespół Animators opublikował zapis koncertu, który zagrał w studiu koncertowym Polskiego Radia Katowice.

Sosnowiecki zespół Animators zagrał za zaproszenie studentów Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w studiu koncertowym Polskiego Radia Katowice. Oto efekty tego niezwykłego kocerty.

Animators to założony w 2009 roku sosnowiecki zespół rockowy, poruszający się w swojej twórczości wokół szeroko pojętego rocka alternatywnego. Z założenia miał być projektem graficznym o nazwie The Animators, ale z czasem przekształcił się w stricte muzyczną formację. Zespół tworzą Bartosz Bednarczuk (wokalista i gitarzysta), Artur Czubiński (basista) i Lesław Nowak (perkusista).

Muzycy otrzymali wiele nagród i wyróżnień w prestiżowych konkursach i festiwalach w całej Polsce – m.in. na przeglądzie Liquid & Fire w Szczecinie, Widzewskiej Jesieni Muzycznej, FAZA Festiwalu, Rock Stars Pozytywna Energia, T-Mobile Zrób Głośniej, Festiwalu Emergenza, rockAUTOSTRADA, Zderzak, Go Red! Or Go Home, czy Rock May Festival, Around The Rock, Rykowisko, Dobra Strona Rocka.

Zespół z Sosnowca dał się również poznać szerszej publiczności na szklanym ekranie. Muzyków można było spotkać m.in. w programie X Factor oraz w 10. edycji Must Be The Music, gdzie doszli do półfinału.