W tym sezonie w modzie męskiej swoją obecność wyraźnie zaznaczają skórzane ramoneski. Jeśli do tej pory styl tego fasonu nie do końca zgadzał się z Twoimi upodobaniami, sprawdź nowatorskie fasony. Podpowiadamy, na które męskie kurtki ze skóry warto zwrócić uwagę i jak je nosić.

Czy męska kurtka ramoneska może być dla każdego?

Skórzana ramoneska to klasyczny element męskiej garderoby. Najbardziej typowe fasony tej kurtki nie zawsze wpisują się jednak w gust panów o swobodniejszym stylu. Skórzana ramoneska występuje bowiem najczęściej w odsłonie „motocyklowej”. Oznacza to podobieństwo do ciężkich, męskich kurtek ramonesek ze skóry naturalnej, których motocykliści używają jako swego rodzaju munduru. I nawet w przypadku modowej gry z tymi skojarzeniami mroczny klimat zadziornego motocyklisty tkwi w tym fasonie. Na tym zresztą polega jego urok – można pobawić się subkulturowymi nawiązaniami, nawet bez przynależności do danej grupy. Co jednak, jeśli kogoś te klimaty w ogóle nie kręcą, a chce pozostać na bieżąco z trendami? Mamy świetne rozwiązanie: męskie ramoneski w stylu sportowym!

Sportowa męska kurtka ramoneska

Typowa męska ramoneska powinna sięgać do bioder. Możesz wykorzystać to jako atut w budowaniu sportowej stylizacji z męską ramoneską i poszukać modelu, w którym ta długość podkreślona jest szerokim ściągaczem. Ściągacz w krótkiej kurtce to typowy element sportowej bomberki. Połączenie go ze skórą sprawia, że ramoneska od razu zyskuje energetyczny, sportowy charakter! Efekt będzie jeszcze bardziej oryginalny, gdy zdecydujesz się na ciekawy kolor. Nie jesteś skazany na czerń! W sportowych wariantach doskonale wyglądają białe ramoneski, najlepiej z kontrastowymi ściągaczami. To idealne modele dla mężczyzn, którzy chcą wykorzystać modną skórę w sportowym wydaniu!

 

Biała ramoneska ze ściągaczami łączy najnowsze trendy i sportowy 

Zaskakujący sposób na sportową męską kurtkę ramoneskę

Współczesną odsłoną skórzanej ramoneski jest też model inspirowany fasonem puchowym. Pikowana ramoneska to bardzo nieoczywisty wariant, który zdejmuje z kurtki motocyklowe skojarzenia. Klasyczna skóra nie występuje z przeszyciami. Tymczasem projektanci postanowili zaskoczyć męską część modowego świata i zaproponowani czarne kurtki męskie ramoneski z materiału umożliwiającego zastosowanie pikowania (np. te  https://www.denley.pl/pol_m_Odziez-meska_Kurtki-meskie_Czarne-kurtki-61287.html). To hit wśród męskich kurtek przejściowych! Dzięki charakterystycznym „poduszeczkom” modele kojarzą się z okryciem używanym przez fanów zimowych sportów i outdoorowych aktywności. Modna ramoneska doskonale sprawdza się w tej odsłonie! 

Prosta skórzana kurtka męska z powodzeniem może stać się częścią sportowego outfitu 

Prosta męska kurtka ramoneska w sportowej odsłonie

Sportowy styl wcale nie oznacza, że musisz zrezygnować ze skórzanej ramoneski. Jeśli Twoje ulubione ubrania to bluzy z kapturem i wygodne adidasy, możesz połączyć je z prostą, skórzaną ramoneską. Sekretem jest wybór neutralnego kroju i minimalistycznego fasonu ramoneski. Basicowa kurtka narzucona na bluzę sprawi, że będziesz wyglądał supermodnie i stylowo. Prosty fason męskiej ramoneski jest zawsze modny i świetnie podkreśla męską sylwetkę. Bluza pod kurtką to sportowe uzupełnienie, które zapewni nonszalancki efekt.