25 lutego do Zagłębia przyjedzie popularna grupa Big Cyc z Krzysztofem Skibą na czele. Koncert odbędzie się w czeladzkiej Kopalni Kultura.

Grupa Big Cyc powstała w 1998 roku w jednym z akademików w Łodzi. Muzycy wielokrotnie stawali się obiektem medialnych sensacji. Kariera grupy zaczęła się w poprzedniej epoce, w czasach w których brakowało wszystkiego – od jedzenia i picia, po paszporty i walutę.

Big Cyc wstrzelił się znakomicie w swój czas, bo połączył melodyjny punk z ironią i kąśliwym humorem Pomarańczowej Alternatywy. Do dziś, muzycy grający 30 lat w tym samym składzie, tworzą jedną z najbarwniejszych i najbardziej oryginalnych formacji na polskim rynku muzycznym.

Autorzy wielu nieśmiertelnych przebojów („Berlin Zachodni”, „Makumba”, „Rudy się żeni”) i niezapomnianych płyt („Z partyjnym pozdrowieniem”, „Wojna plemników”, „Moherowe berety”) od lat walczą z paranoją codzienności w uszczypliwy sposób komentując zastaną rzeczywistość.

Z okazji 30. urodzin Big Cyc wyruszył z jubileuszową trasą koncertową. Muzycy wystąpią m.in. w Poznaniu, Berlinie, Warszawie, Grudziądzu, Łodzi, Krakowie, Goteborgu, Zielonej Górze, Gdańsku, Brukseli oraz w Czeladzi.

Do czeladzkiej Kopalni Kultury zawitają 25 lutego. Bilety w cenie 40 zł dostępne w przedsprzedaży oraz 50 zł w dniu koncertu. Początek koncertu o godz. 19.30.