W piątek kolejne miasto będzie świętować. Tym razem Zawiercie. Przez trzy dni na scenie zobaczymy gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

Tegoroczne święto Zawiercia rozpocznie się 9 czerwca i potrwa trzy dni. Na scenie zlokalizowanej na Stadionie 1000-lecia Państwa Polskiego przy ul. Leśnej każdego dnia wystąpią po dwie gwiazdy.

W piątek, 17 czerwca, jako pierwszy wystąpi grupa muzyczna Brain Connect (o godz. 17:30). Po nim zobaczymy Kaskę Sochacką, znaną z m.in. „Mam talent” i „Must Be The Music”. Następnie wystąpi lokalna grupa Katar. Piątkowy wieczór zakończy koncert rockowo-symfoniczny Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej i Jurajskiej Orkiestry Kameralnej z udziałem zawierciańskich solistów.

Dzień później o 17:00 swoje najlepsze kawałki zaprezentuje rockowy zespół Piff Parre, a następnie  lokalny zespół punk rockowy Toxyna. O 20:30 do Zawiercia zawita Sylwia Grzeszczak. Autorka utworu „Tamta dziewczyna”, który był jedną z najchętniej puszczanych piosenek w radiu, spróbuje rozbawić wszystkich zgromadzonych na stadionie mieszkańców. Na zakończenie odbędzie się dyskoteka z DJ-em Fantomasem.

Ciekawie zapowiada się także ostatni dzień imprezy. W niedzielę koncerty rozpoczną się również o godzinie 17:00. Najpierw na scenie zaprezentuje się zespół Hit The Crown. Na 18:00 zaplanowano koncert zespołu Old Breakout. O 20:00 na scenie pojawi się znany w całej Polsce zespół Ira. Zwieńczeniem trzydniowego szaleństwa będzie pokaz pirotechniczny.

To jednak nie wszystko. Dni Zawiercia to nie tylko muzyka. W specjalnie przygotowanym na ten czas miasteczku nie zabraknie również wielu innych ciekawych atrakcji.