Zagłębie Sosnowiec do nowej rundy rozgrywkowej Lotto Ekstraklasy przystępuje z hasłem „Mission: Impossible”. – Tak naprawdę nie jest to jednak misja niemożliwa. Od pierwszego meczu we Wrocławiu gramy vabank, czyli o wszystko – zapowiada prezes Marcin Jaroszewski.

„Mission: Impossible” – takie właśnie hasło znalazło się na koszulkach rozgrzewkowych piłkarzy Zagłębia Sosnowiec. – Rewolucja kadrowa w zimowej przerwie jest takim naszym znakiem rozpoznawczym tego co myślimy – mówi prezes Marcin Jaroszewski.

Prezes podkreśla, że Zagłębie przed drugą częścią sezonu nie zamierza się w żaden sposób poddawać. – Jesteśmy to winni przede wszystkim sobie, kibicom, sponsorom i osobom, które wykładają na to duże pieniądze. Oni oczekują, że rywalizacja będzie na wysokim poziomie do samego końca. Nie możemy nagle zaplanować sobie przyszłości poza ekstraklasą. Zrobiliśmy wszystko, żeby dać sobie szansę. Trener zakończył w zeszłym roku, że czeka nas misja niemożliwa. Teraz każdy spogląda na nas jak na trupa… Na chwilę obecną ruszyliśmy ręką, a dalej stawia się pytanie czy on w pełni ożyje. Stąd rusza nasza misja niemożliwa. Wierzę, że z czasem na tych koszulkach pojawi się znak zapytania, a później zniknie słowo „niemożliwa” i pojawi się uśmiech – z optymizmem dodaje sternik zagłębiowskiego klubu.

Walkę o utrzymanie ekstraklasy w Sosnowcu zapowiadają także sami zawodnicy. – Ekstraklasa musi zostać w Sosnowcu. Nadal bardzo dużo pracy przed nami. Pierwszym etapem było przebudowanie zespołu, w dalszej części był okres przygotowawczy, a my mamy to zakończyć etapem, który jest w naszych nogach i głowach. Jeżeli będziemy dążyć do tego sumiennie, żeby zostać w ekstraklasie to będzie dobrze – zapewnia Szymon Pawłowski, kapitan sosnowiczan.

Przypomnijmy, że po 20. kolejkach Lotto Ekstraklasy, piłkarze Zagłębia Sosnowiec z 12 punktami na koncie zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Do bezpiecznego miejsca tracą sześć punktów.

Więcej o „nowym” Zagłębiu Sosnowiec w naszym piątkowym wydaniu Tygodnika Twoje Zagłębie oraz jutro na stronie twojezaglebie.pl.

Czy piłkarze Zagłębia Sosnowiec utrzymają się w Lotto Ekstraklasie?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

7 KOMENTARZE

  1. Co za amatorski klub
    Napis na koszulce
    Jest z błędem bez jednego S
    Ktoś w lubię jest za to odpowiedzialny
    I ta postać robi anty reklamę klubu i miasta.

  2. Nowe to musi być podejście miłościwie nam panującego do kwestii sportu w Sosnowcu przede wszystkim trzeba liczyć siły na zamiary a z tym u niego kiepsko. Niestety taki kit poddani kupują i to jest nieszczęściem tego miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here