Dobiega końca kolejny etap prac modernizacyjnych torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Kasprzaka w Dąbrowie Górniczej. Od poniedziałku 17 lutego tramwaje znów będą dojeżdżać do pętli przy Hucie Katowice.

Minął rok od rozpoczęcia prac modernizacyjnych torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Kasprzaka w Dąbrowie Górniczej. Końca dobiega kolejny etap tej inwestycji, dzięki czemu od poniedziałku, 17 lutego, tramwaje linii nr 21 i 22 będą dojeżdżać do Huty Katowice.

Przywrócenie ruchu nie oznacza, że całe zadanie zostało zrealizowane. – Do modernizacji pozostał jeszcze środkowy fragment odcinka wzdłuż ul. Kasprzaka – od ul. Storczyków do wiaduktu drogi S1 wraz z pętlą Gołonóg. Teraz wykonawca przystąpi do prac właśnie na tym zakresie – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie. – Na wspomnianym odcinku tramwaje będą kursować w systemie mijankowym, wykorzystując rozjazdy technologiczne – dodaje.

Przypomnijmy. Inwestycję, wartą ponad 51 mln zł netto, realizuje Przedsiębiorstwo Inżynieryjnych Robót Kolejowych TOR-KRAK.

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

 1. 👌
  Ciekawe jak będzie z Małachowskiego? Tramwajki będą kursowały przemiennie Sienkewicza? Czy tylko do Gierka?
  I czy pozostałe remonty 1-Maja, Andersa, Wojska Polskiego równocześnie w ramach 1-go zadania?
  Wiadukt nad torami na Dańdówce też ma być przecież robiony – wybudowany od 0 – skoro 2 tor?
  Będzie się działo…

 2. Profesjonalny ten remont choć rzuciła mi się w oczy pewna niekonsekwencja. Postawiono nowe słupy podtrzymujące sieć trakcyjną, a co będzie ze starymi? Jeżeli nie zostaną zlikwidowane to będziemy tam mieć wzdłuż drogi „las słupów”, jeden przy drugim co kilka metrów dosłownie, a trudno stare słupy będzie zlikwidować, bo są one jednocześnie podstawami latarni ulicznych.

  Mam nadzieję, że peron który powstaje na przystanku Dąbrowa Górnicza Tworzeń Polna, pozwoli także na zatrzymywanie się przy nim autobusu linii 27, który z niewiadomych przyczyn nie ma tam przystanku w kierunku centrum Dąbrowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here